Zbiory opowiadań od zawsze cieszyły się mieszanymi odczuciami wśród czytelników. Nie wszystkie są równe pod względem formy. Czy warto dawać im szansę?

Zbiory opowiadań

 Książki na Święta

 Natalia Sońska w Poznaniu

 Magdalena Kordel w Poznaniu

Zbiory opowiadań

Zbiory opowiadań zazwyczaj charakteryzują się tym, że są nierówne pod względem formy, fabuły. Jedni pisarze piszą lepiej, inni gorzej i to właśnie przy tego typu okazjach można np. wychwycić swoich nowych ulubionych autorów. Sprawa wygląda tak, że można zapoznać się najpierw z jakąś krótką formą, a gdy przypadnie nam do gustu, z dłuższą powieścią danego twórcy. Niekoniecznie jednak musi być tak, że opowiadanie nas zachwyci. Wtedy warto dać szansę dłuższej formie i spróbować, czy aby to na pewno pióro nam nie odpowiada.


Lepsze i gorsze publikacje

Nie każdy pisarz ma w swoim dorobku tylko dobre książki. Ba, stwierdziłybyśmy nawet, że nie ma takiego twórcy, którego każda książka przypadłaby do gustu czytelnikowi. Owszem, mamy swoich ulubionych autorów, ale nie zachwycimy się wszystkim bezsprzecznie. Jedne dzieła podobają nam się bardziej, inne mniej. To, co podoba się mnie, nie koniecznie musi też Tobie. Żyjemy w wolnym kraju i każdy z nas ma prawo do subiektywnej oceny i wyrażenia zdania na temat tego, czy dana pozycja mu się podoba czy też nie.

Nie zrażajcie się po nieudanej próbie

Nie ukrywamy, że ze zbiorami opowiadań zapoznajemy się naprawdę bardzo rzadko. Jest to spowodowane tym, że bardziej gustujemy w pełnowymiarowych powieściach, a poza tym boimy się tego, że wydane pieniądze można wyrzucić w błoto. Nie każdy czytany zbiór przypada nam do gustu, dlatego staramy się je dobierać raczej starannie. Zwracamy uwagę na nazwiska ulubionych autorów i np. dzięki nim mamy szansę poznać też mały zalążek twórczości innych autorów. A w jaki sposób Wy wybieracie zbiory opowiadań? A może w ogóle od nich stronicie? Dajcie koniecznie znać, jakie jest Wasze kryterium wyboru.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także