Zamek w Sandomierzu chciałyśmy odwiedzić już w poniedziałek, jednak okazał się nieczynny. Postanowiłyśmy ponowić próbę we wtorek.

Zamek w Sandomierzu

 Kamienica Oleśnickich w Sandomierzu

 Rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu

 Tani nocleg w Sandomierzu

Wzgórze zamkowe

Wzgórze zamkowe zachwyca i przyciąga turystów i mieszkańców miasta już z samego dołu góry. Nie mają na to wpływu z pewnością stoiska z pamiątkami, które tuż obok się znajdują. Na szczególną uwagę zasługują makiety, które można obejrzeć zupełnie bezpłatnie przed zamkiem. Na zdjęciach może wyglądają niepozornie, ale na żywo wywołują naprawdę spore wrażenie. Dodatkowo zwiedzanie niektórych sal zamkowych w odpowiednie dni i godziny jest bezpłatne, z czego warto skorzystać, jeśli akurat będziecie na miejscu.

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu jest naprawdę potężny i ma swoim zwiedzającym do zaoferowania dość dużo sal. Cena biletu nie jest jednak jakoś szczególnie wygórowana. Zwiedzanie zaczynamy od podziemi, gdzie została stworzona wystawa poświęcona krzemieniowi, popularnemu w tamtych rejonach. Na wyższych piętrach w salach i na korytarzu można oglądać obrazy, sandomierskie dziedzictwo, salę rycerską i basztę widokową. Niestety, nie wiemy jaka jest droga na basztę, bo jakoś żadnej nie widziałyśmy, a nie było się kogo o to zapytać. Niemniej, udało nam się zrobić kilka fotografii przez zamkowe okienka.

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Brak możliwości dodawania zdjęć

Jak pewnie zauważyliście, nie dodałyśmy żadnych zdjęć z tego miejsca. Zamek w Sandomierzu nie pozwala na rozpowszechnianie fotografii, więc nie możemy Wam pokazać wnętrz zamku. Niemniej, biorąc pod uwagę, że odwiedziłyśmy w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat co najmniej kilkanaście zamków i pałaców, to zamek w Sandomierzu wypada na ich tle dość blado. Nie oznacza to, że wystawy były nudne, a bilet za drogi. Raczej chodzi o to, że w sandomierskim zamku nie czuć tamtejszego klimatu i wszystko jest takie nijakie. Jeśli będziecie w okolicy, o wiele bardziej podobał nam się zamek w Ujeździe lub od biedy ten w Baranowie Sandomierskim. Niemniej, jeśli chcecie możecie odwiedzić Zamek w Sandomierzu, bo jednak każdy z nas ma swój gust i Wy możecie być tym obiektem zachwyceni.

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także