Tylko U Nas – U Dziadka w Poznaniu to miejsce, na które trafiłyśmy całkiem przypadkowo. Czy nasze przeczucia okazały się słuszne?

Tylko U Nas - U Dziadka w Poznaniu

 Jeden dzień z dzieckiem w Poznaniu

 Stary Rynek w Poznaniu

 Muzeum Historii Miasta Poznania

Poszukiwania lokalu czas zacząć

Planując tegoroczne półkolonie z dzieciakami, po poznaniu miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić pojawił się jeden maleńki problem. O ile w Toruniu, Łodzi, Bydgoszczy czy Trójmieście nie miałybyśmy większego problemu z wytypowaniem smacznej i niedrogiej jadłodajni, o tyle ze stolicą Wielkopolski miałyśmy mały problem. Z pomocą Google Maps zaczęłyśmy poszukiwania, ale jak na poznański rynek przystało, ceny były powyżej naszych norm, przewidzianych na danie główne. W końcu trafiłyśmy na lokal Tylko U Nas – U Dziadka w Poznaniu. Okazało się, że właścicielka zrobiła dla nas wyjątek i blisko 50-osobową grupę przyjęto w niedzielę!

Tylko U Nas – U Dziadka w Poznaniu

Tylko U Nas – U Dziadka w Poznaniu na lokalnym rynku działa już od 20 lat, w obecnej lokalizacji, dosłownie 3 minuty piechotą od Muzeum Powstania Wielkopolskiego – od lat 3. Lokal znajduje się przy ulicy Szkolnej 7, oklejone witryny już z daleka informują nas, że na rogu smacznie zjemy. Restauracja jednocześnie jest w stanie pomieścić ok. 40 osób, więc jeśli wybieracie się taką grupą, koniecznie rozważcie wizytę w Tylko U Nas – U Dziadka w Poznaniu. Zdecydowaliśmy się na 2 zestawy – kotlet schabowy, ziemniaki, surówka (były dwie do wyboru) lub gzik z ziemniakami. Do każdej propozycji w cenę wliczony był kompot. Trzeba przyznać, że tak dużych schabowych w takiej cenie za danie obiadowe jeszcze nie widziałam! Dzieciaki nie były w stanie tego przejeść, choć wszystkie zgodnie orzekły, że obiad był przepyszny! Także mój gzik był bardzo dobrze doprawiony, prawdziwe poznańskie danie. Owocowy kompot sprawił, że znów wróciłam do lat dzieciństwa, ale w nowoczesnej formie. Był lekko schłodzony, idealnie wyważony smakowo, przepyszny!

Nic dziwnego, że na rynku utrzymali się już 20 lat!

Mając tak otwarte podejście do klienta, zmienianie zdania odnośnie ilości porcji, modyfikowanie godziny przybycia, nie dziwi fakt, że lokal Tylko U Nas – U Dziadka przetrwał aż 20 lat! Jesteśmy wręcz przekonane, że nawet mniejsze i większe zawieruchy mu niestraszne, ponieważ za tymi daniami idzie jakość. Sam wystrój także jest przyjemny w odbiorze. Pośrodku pomieszczenia znajduje się szereg stołów, za którymi można przysiąść w dogodnym miejscu. Menu jest niezbyt skomplikowane, ale czy to właśnie naszych rodzimych smaków najbardziej nie ubóstwiamy? Tylko U Nas – U Dziadka dostaje od nas mocne 5+. Cieszymy się, że w gąszczu poznańskich knajpek, można znaleźć jakościowe miejsce z bardzo przystępnymi cenami!

Tylko U Nas - U Dziadka w Poznaniu

Tylko U Nas - U Dziadka w Poznaniu

Tylko U Nas - U Dziadka w Poznaniu

Tylko U Nas - U Dziadka w Poznaniu

Tylko U Nas - U Dziadka w Poznaniu

Tylko U Nas - U Dziadka w Poznaniu

Tylko U Nas - U Dziadka w Poznaniu

Tylko U Nas - U Dziadka w Poznaniu

Tylko U Nas - U Dziadka w Poznaniu

Zobacz także