Hello, February! Żegnaj styczniu, czas na Tu i teraz #1/2018, czyli podsumowanie stycznia.

Tu i teraz #1/2018

 Podsumowanie 2017 roku

 2 lata bloga

 Podróżnicze plany na 2018 rok

Tu i teraz #1/2018

Czytając ostatnio bloga Kasi z Worqshop.pl i wiele innych blogerek, naszła nas ochota na to, aby podsumowanie Tu i teraz pojawiło się także na Pojedztam.pl Zobaczymy, na ile uda nam się zachować regularność tych podsumowań. Pewnie zmienimy nieco ich formułę, wyciągając z niego to, co dla nas ważne i warte zapamiętania. Ciekawe jesteśmy, jak Tobie minął pierwszy miesiąc nowego roku? Pełen wyzwań, spokoju, niepokoju? Mamy nadzieję, że mimo wszystko, wychodzisz na prostą.

Słucham, czuję się

Słucham: szczerze mówiąc, od najmłodszych lat nigdy nie byłyśmy zbyt na czasie, jeśli chodzi o muzyczne przeboje i tak nam do teraz zostało. Zdecydowanie bardziej odpowiadały nam filmy. Jeżeli chodzi o muzykę, przekonałyśmy się do rosyjskich wykonawców, m.in. Maksim.

Czuję się: koniec roku był dość intensywny, miejscami nostalgiczny. Rok 2018 miał być takim zastrzykiem energii, którego potrzebowałyśmy do jeszcze bardziej efektywnej pracy. I faktycznie, pierwsze 2 tygodnie pewnie takie były. Z czasem jednak przyszło przemęczenie organizmu, zatarcie granicy pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Co nam się udało w styczniu, to fakt, że przez większość dni o godz. 16.00. zamykałyśmy komputer i przerzucałyśmy się na tryb relaksu, okazjonalnie sprawdzając skrzynkę pocztową.

Tu i teraz #1/2018

Chciałabym, jestem wdzięczna, pracuję nad

Chciałabym: aby czas zwolnił. Nie przejmować się wykonywanymi zadaniami, pensją, żyć w swoim rytmie, robić to, co sprawia nam przyjemność. Podróżować, odwiedzać nowe miejsca, wrócić do miejsc, w których już byłyśmy.

Jestem wdzięczna za: spokojny czas, sypiący biały puch za oknem, możliwość spędzania czasu wspólnie z rodziną, to, że mam wpływ na swoje życie.

Pracuję nad: nowymi projektami. W styczniu dzięki uprzejmości Kasi z Media in Motion po raz kolejny udało nam się odświeżyć szatę wizualną bloga. Jesteśmy zachwycone i zmotywowane do dalszej pracy nad tym miejscem!

Tu i teraz #1/2018

Cieszę, uczę się, czytam, oglądam, czekam!

Cieszę się: z prostych rzeczy. Z tego, że wiosna już coraz bliżej. Że przejeżdżając widziałyśmy ulepionego bałwana. Znów wróciła nam ochota na czytanie. Kilka dni stycznia oglądałyśmy blisko 20 odcinków serialu ,,Malanowski i Partnerzy”. Trzeba przyznać, że świetnie sprawdza się po ciężkim dniu.

Uczę się: od jesieni chodzi za nami chęć udziału w jakimś kursie. Trochę żałujemy, że nie zrobiłyśmy tego na animatora, więc wiosna pewnie coś zmieni w tych planach.

Czytam: wszystko, co wpadnie w ręce. Poniżej zamieścimy wykaz przeczytanych książek, abyśmy na koniec roku miały łatwy dostęp do ilości przeczytanych pozycji. Najlepsza książka stycznia? Według mnie przerażająca w swej realności, spisana trochę jako pamiętnik z obozu zagłady ,,Dziewczęta z Auschwitz” Sylwii Winnik. Według Martyny – ,,Połów” Remigiusza Mroza pod pseudonimem.

Tu i teraz #1/2018

Oglądam: Postanowienie na Nowy Rok? Przynajmniej raz na jakiś czas wybrać się do kina. Z nami jest taki problem, że jakoś szczególnie za takimi ekranizacjami nie przepadamy. Wyjątek stanowią filmy na podstawie książek Sparksa oraz kilka innych perełek. W styczniu zobaczyłyśmy film ,,Gotowi na wszystko. Exterminator”, większego szału, niestety, na nas nie wywarł.

Czekam na: wiosnę, lato! Możliwość wyjazdów. Śnieg jakoś nie sprzyja planowaniu, mamy nadzieję, że wiosenne miesiące przyniosą dobrą pogodę i przypływ gotówki 😉

Lista przeczytanych książek

 Paulina

 1. ,,Zielony byfyj” Sabina Waszut
 2. ,,Miłość zapisana w gwiazdach” Brad Kronen
 3. ,,Boss” Sierra Cartwright
 4. ,,W pułapce kobiecości. Czyli o kobietach i dla kobiet (nie)doskonałych” Paulina Pietrzyk
 5. ,,Wróć, jeśli masz odwagę” Estelle Maskame
 6. ,,Ciało” Audrey Carlan
 7. ,,Zarabianie na podróżach” Karol Werner
 8. ,,Dziewczęta z Auschwitz. Głosy ocalałych kobiet” Sylwia Winnik
 9. ,,Gra o wszystko” Molly Bloom

Tu i teraz #1/2018

 Martyna

 1. ,,Tajemnica lorda Listerdale’a” Agata Christie
 2. ,,Tajemnica Wawrzynów” Agata Christie
 3. ,,Tajemnicza historia w Styles” Agata Christie
 4. ,,Enklawa” Ove Logmansbo
 5. ,,Projekt Lady. I Ty możesz być damą” Praca zbiorowa
 6. ,,Diagnoza” Anna Dembowska
 7. ,,Aleja Siódmego Anioła” Renata Kosin
 8. ,,Połów” Ove Logmansbo
 9. ,,Nemezis” Agata Christie
 10. ,,Pętla” Faye Kellerman
 11. ,,Przyjdź i zgiń” Agata Christie
 12. ,,Druga szansa” Marcie Steele
 13. ,,Nieodnaleziona” Remigiusz Mróz

Tu i teraz #1/2018

Lista obejrzanych filmów

 1. ,,Gotowi na wszystko. Exterminator” (2018)
 2. ,,Hrabia Monte Christo” (2002)

Jak Ci minął styczeń? Jakieś nowe projekty, ciekawe książki, porywające filmy? Koniecznie daj znać!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także