Za kilkanaście godzin znów nastanie styczeń. Chyba czas na podsumowanie 2017 roku. Zrobiliście już swoje?

Podsumowanie 2017 roku

 10 powodów, żeby zacząć podróżować

 Wycieczka do Kaliningradu

 E-booki Pojedztam.pl

Nowy rok z przytupem

Szczerze mówiąc, pół roku po obronie prac magisterskich nie do końca ogarniałyśmy, czym chciałybyśmy się zajmować. Trochę więc pewnie dziwi fakt, że od stycznia Paulina założyła własną działalność. Na tym polu był to czas wzlotów i upadków, o czym napiszemy 2. stycznia, w rocznicę powstania firmy. Mimo mało optymistycznego roku, trzeba przyznać, że obfitował on w rozwój osobisty – ukończyłyśmy kurs przewodnikowski, wychowawców, warsztaty z kształcenia, zorganizowaliśmy razem z drużynowym i przyboczną 2-tygodniowy obóz w Białej koło Tucholi, odbyliśmy 9. urodziny ,,Odkrywców”, zdobyłyśmy stopnie podharcmistrza, założyłyśmy nowe profile społecznościowe hufca, przeżyłyśmy reorganizację funkcji w ,,8″. Pod koniec roku, a właściwie już w połowie, pojawiły się problemy zdrowotne, którym zamierzamy stawić czoła w nowym roku.

Podróże, podróże, te małe i te duże

Nie da się ukryć, że rok 2017 był bardzo podróżniczy. Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, w których byłyśmy. Znów udało wyjechać się za granicę – tym razem do Lwowa na Ukrainie. Poza tym Wielkopolska, bliższe i dalsze rejony, wróciłyśmy do Kielc, odwiedziłyśmy Podkarpacie. Miło spędzałyśmy czas w Trójmieście, to już praktycznie nasza coroczna tradycja, by choć na trochę tam wyskoczyć. Odkryłyśmy, że obozy w leśnej ciszy mają w sobie ogromny urok. Czytałyśmy, podróżowałyśmy, nabrałyśmy ochoty na jeszcze więcej kierunków. Wpis na temat planów na 2018 rok pojawi się już jutro, ale coś nam się wydaje, że jeśli szczęście nam dopisze, będzie obfitował w wiele atrakcji. Także tych czytelniczych, przeczytałam dokładnie 131 książek, a Martyna ponad 220. Wow!

Podsumowanie 2017 roku

Wydałyśmy e-book ,,Podróże po Polsce i Rosji. Podróżuj z Sisters92″, zmieniłyśmy nazwę na www.pojedztam.pl, ostatnio ukazał się ,,Planer Twojej wymarzonej podróży” naszego autorstwa. Jak zwykle, aktywnie współpracowałyśmy z Kasią z Media in Motion oraz Kamilem z 500sekund. Założyłam własną działalność, wystawiłam pierwszą fakturę, udaję, że ogarniam księgowość, pracuję, uczę się. A poza tym szukamy nowych aktywności, choć, jak Martyna się śmieje, w naszej sytuacji powinnyśmy mieć nienormowane godziny pracym, tymczasem… na brak obowiązków nie możemy narzekać.

Ciekawe jesteśmy, jaki był dla Ciebie upływający rok? Przyniósł radości, smutki, nowe wyzwania?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także