Stół szwedzki w ośrodkach wypoczynkowych ma rację bytu. Naprawdę fajnie się to sprawdza przy dużej liczbie kolonistów. Korzystałeś już z tej opcji?

Stół szwedzki w ośrodkach wypoczynkowych

 Zapiekanka makaronowa z marchewką, groszkiem i kukurydzą

 Sałatka owocowa z jogurtem

 Ciasto bananowe z brzoskwiniową pianką

Kolonie, ah kolonie…

W wakacje 2018 roku miałyśmy okazję dwukrotnie uczestniczyć w koloniach. Pierwsza z nich miała miejsce w Okunince, gdzie spędziłyśmy 10 dni. Na drugą wybrałyśmy się do Kątów Rybackich, gdzie dane nam było spędzić ich aż 14. W czasie obu wyjazdów sprawowałyśmy funkcję wychowawców kolonijnych. Tak się szczęśliwie złożyło, że na obu był stół szwedzki w ośrodkach wypoczynkowych, co świetnie się sprawdziło przy ponad 200 kolonistach. Naszym zdaniem, takie rozwiązanie było idealne.

Stół szwedzki w ośrodkach wypoczynkowych

Stół szwedzki w ośrodkach wypoczynkowych, zwłaszcza przy dużych grupach dzieci, sprawdza się idealnie. Dużo daje tutaj dobra organizacja – każdy wychowawca wchodzi ze swoją grupą, gdy ma całość, najlepiej też ustalić kolejność wchodzenia, by się sobie nie wpychać. Przed wejściem na stołówkę warto uczulić dzieci na to, że w każdym momencie mogą sobie dołożyć dodatkową porcję. Nie ma czasu na to, by każdy zastanawiał się godzinami nad tym, co akurat zje. Cała procedura powinna iść sprawnie, zwłaszcza wtedy, gdy kolonie liczą kilkaset osób, a te nie zdarzają się wcale tak rzadko, jak mogłoby to się wydawać.

Naucz dziecko nakładać sobie tyle, ile zje

Warto już od pierwszego dnia uczulić dzieci, że jedzenia nikt im nie zabierze. Warto nałożyć sobie mniejsze porcje i wrócić po dokładkę, niż wziąć wszystko na co mamy ochotę i w rezultacie połowa wyląduje w koszu. Nauczmy dzieci tego, że jedzenia się nie marnuje, samemu dając im dobry przykład swoją postawą. Stół szwedzki w ośrodkach wypoczynkowych jest naprawdę fajnym i ekonomicznym rozwiązaniem, dzięki któremu obkład z rana może zostać na wieczór w nienaruszonym stanie. Oczywiście, wiele zależy też od tego, w jaki sposób dzieci będą się z nim obchodziły.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także