Park krakowski w Krakowie to miejsce, do którego trafiłyśmy przypadkiem. Czy nie przypomina Wam to czegoś? Tak samo było z parkiem Decjusza oraz Galerią autorską rzeźby Bronisława Chromego.

Park krakowski w Krakowie

 Galeria autorska rzeźby Bronisława Chromego

 Kopiec Kościuszki w Krakowie

 Restauracja Portobello w Krakowie

Muzeum Historii Fotografii w Krakowie

Założenie i plan dnia był prosty i obmyślony już od dawna. Jak to jednak z nami i planami bywa, nigdy nic nie wiadomo i wszystko może ulec zmianie. Tak też stało się w tym przypadku. Najpierw miałyśmy problem z kupieniem biletu na autobus, a następnie to już poszło z górki. Koniec końców, przez przypadek trafiłyśmy na plac Inwalidów, ska strzałka kierowała nas do Muzeum Historii Fotografii. Jednak muzeum było jeszcze nieczynne. Park krakowski w Krakowie znajdował się nieopodal. Postanowiłyśmy więc w nim spędzić czas oczekiwania na otwarcie.

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie to miejsce przyjemne do posiedzenia w wolny poranek, czy popołudnie. Ludzi kręci się tam dużo, więc nie istnieje wielkie ryzyko, że ktoś nas tam napadnie. Dodatkowo park krakowski w Krakowie znajduje się niemalże w centrum miasta. Praktycznie z obu stron jest przystanek autobusowy. Dojechać z placu Inwalidów można niemal wszędzie. Dodatkowo w parku znajduje się fontanna, swoją drogą przepiękna, i, na szczęście, działająca. Kilkakrotnie w wakacje spotkałyśmy się z tym, że w fontannie nie było wody. W jakim celu więc stała?

Ławka na ławce stoi

Naszym problemem podczas wyjazdu na Śląsk i do Małopolski jest niewątpliwie brak ławek do usiądzenia, gdy nie mamy już siły iść dalej. Szybciej byśmy dotarły do miejsca noclegowego, niż znalazły ławkę, zdawałoby się, w centrum miasta. Na szczęście park krakowski w Krakowie spełnia wszystkie wymogi i ławek w nim nie brakuje. Możemy spokojnie posiedzieć, odpocząć, a gdy już najdzie nas ochota udać się do wspomnianego wyżej Muzeum Historii Fotografii, które znajduje się dosłownie dwie ulice dalej. Park krakowski w Krakowie to miejsce idealne do tego, by odpocząć i np. w spokoju oddać się lekturze ulubionej powieści.

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Park krakowski w Krakowie

Zobacz także

  • W Waszym poście jest błąd, Opisywany przez Was park to Park Krakowski ( ten obok Pl. Inwalidów), Park Kościuszki w Krakowie zlokalizowany jest między ulicami: Górnickiego, Białoprądnicką, Papierniczą i Mackiewicza. Oba jednak są równie urokliwe. Pozdrawiam.

    • My na pewno byłyśmy w Kościuszki, bo jeszcze sprawdzałyśmy na tablicy, która była w parku. Może zbyt duży skrót myślowy, do Placu Inwalidów jednak był kawałek, ale nam się to blisko wydawało. Dziękujemy za czujność 😉

  • Byłam w tym parku 🙂 Jest tam cudownie 🙂

  • Czekam na wiosnę z prawdziwego zdarzenia i mam zamiar zwiedzić Kraków, to piękne miejsce.

  • Musimy uwierzyć na słowo, choć dałybyśmy sobie ręce uciąć, że napisane było Kościuszki.

  • Musimy przyznać rację, według mapy google jest to Park Krakowski. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.

  • Lubię takie parki w środku miasta 🙂 Takie wielkie, że wydaje się, że wcale nie znajdujemy się w dużym, hałaśliwym mieście. Taka odskocznia. Taki inny świat.

    • Dokładnie. W Łodzi np. Park Źródliska I jest super. Byłaś?