Parków w Krakowie nie brakuje. Możemy chodzić od jednego do drugiego i raczej nigdy nie będziemy mieli dość, gdyż nieznacznie różnią się między sobą. Park Decjusza to miejsce, do którego trafiłyśmy przypadkiem.

Park Decjusza w Krakowie

 Muzeum Historii Fotografii w Krakowie

 Wystawa figur woskowych w Krakowie

 Migawki z Krakowa

Jak dojechać na Kopiec Kościuszki?

Naszym pierwszym celem w Krakowie z samego rana było odwiedzenie Kopca Kościuszki. Udałyśmy się na przystanek niedaleko naszego miejsca noclegowego i czekałyśmy na dany numer autobusu. Okazało się, że u kierowcy biletu kupić nie można, drobnych do biletomatu nie miałyśmy. W rezultacie nasz autobus odjechał i musiałyśmy wsiąść w inny numer. Wylądowałyśmy na placu Inwalidów, skąd udałyśmy się po pewnym czasie na Kopiec Kościuszki. Jadąc autobusem zauważyłam, że dwie stacje dalej znajduje się Park Decjusza w Krakowie. Postanowiłyśmy tam wysiąść.

Park Decjusza w Krakowie

Park Decjusza w Krakowie

Park Decjusza w Krakowie

Park Decjusza w Krakowie

Park Decjusza w Krakowie to miejsce dość przeciętne, biorąc pod uwagę zieleń, plac zabaw i kawiarnię, która ma się na jego terenie znajdować. Nietuzinkowy jest jednak pod jednym względem – idąc główną aleją i kierując się na zachód po pewnym czasie ujrzymy rzeźby, a zarazem Galerię autorską rzeźby Bronisława Chromego. Niestety, podczas naszej wizyty była nieczynna, choć byłyśmy już po rzekomej godzinie otwarcia. Nie wiemy, co jest tego przyczyną, jednak nie udało nam się wejść do środka, nad czym bardzo ubolewamy.

Park Decjusza w Krakowie

Park Decjusza w Krakowie

Park Decjusza w Krakowie

Park Decjusza w Krakowie

Dobry przystanek w drodze na Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki znajduje się dwa przystanki autobusowe bliżej, licząc od strony centrum. Park Decjusza może więc być stacją pośrednią przed wejściem na górę, z której roztacza się przepiękny widok. Można naładować akumulatory, chwilę odpocząć, popodziwiać piękne rzeźby. Idąc w stronę Kopca możemy zjeść dobrze we włoskiej restauracji Portobello, która serwuje naprawdę smaczne dania w dobrych cenach. Park Decjusza to miejsce, do którego trafiłyśmy przez przypadek. Bardzo spodobały nam się jednak rzeźby. Na pewno są one niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.  To miejsce warte odwiedzenia, jego obejście nie zajmuje wiele czasu, a naprawdę warto.

Park Decjusza w Krakowie

Park Decjusza w Krakowie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także