Migawki z Rogowa to tak naprawdę rynek i jego okolice, gdyż wiadomo, że to miasto przede wszystkim słynie z Parku Dinozaurów, który postanowiłyśmy odwiedzić w pierwszej kolejności.

Migawki z Rogowa

 Park Dinozaurów w Rogowie

 Osada w Biskupinie

 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji

Czerwcowa wyprawa

Gdy w czerwcu po raz drugi odwiedziła nas Alicja, wiedziałyśmy, że znów będziemy chciały odwiedzić jak najwięcej. W planach miałyśmy Ciechocinek, Kruszwicę, Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Gniezno… i jeszcze wiele innych miejsc. Nie starczyłoby nam miesiąca, gdybyśmy naprawdę chciały wszędzie być. Miałyśmy tylko tydzień. W efekcie końcowym zdecydowałyśmy się na Toruń, Bydgoszcz, Gniezno, Biskupin, Wenecję i Rogowo właśnie. Tym sposobem udało nam się zwiedzić kilka nowych miejsc, o których już mogliście przeczytać lub niebawem to nastąpi.

Migawki z Rogowa

Migawki z Rogowa

Migawki z Rogowa

Migawki z Rogowa

Migawki z Rogowa to przede wszystkim rynek, na którym się zatrzymałyśmy, bo bardzo nam się spodobał. Tego samego nie można powiedzieć o towarzystwie, które tam się znajdowało. Szybko więc obeszłyśmy pomniki, zrobiłyśmy kilka pamiątkowych zdjęć i w drogę. Z racji tego, ze byłyśmy już zmęczone tygodniowym chodzeniem nie chciało nam się zwiedzać nic więcej. Niemniej, zanim dotarłyśmy do Parku Dinozaurów Zaurolandia udało nam się zauważyć, że miasto jest całkiem ładne. Migawki z Rogowa, mamy nadzieję, tylko to potwierdzają.

Migawki z Rogowa

Migawki z Rogowa

Migawki z Rogowa

Park Dinozaurów

Rok wcześniej też z Alicją wybrałyśmy się do Solca Kujawskiego, by obejrzeć znajdujący się niedaleko Bydgoszczy Park Dinozaurów. Bardzo nam się tam spodobało, choć bilet nie był najtańszy. Z racji tego, że byłyśmy tam w październiku obowiązywała już jakąś jesienna zniżka. Do Parku Dinozaurów w Rogowie wybierałyśmy się już dłuższy czas. Wizyta koleżanki do Śląska okazała się w końcu ku temu doskonałym pretekstem. Cena biletu jest porównywalna, jednak Zaurolandia w Rogowie niespecjalnie nas zachwyciła. W cenę biletu wliczone jest oglądanie dinozaurów i zwierząt wodnych,. do dinozaurów można łatwo dojść, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Obejrzeć można także mało zachwycające muzeum i za oddzielne pieniądze zjeść słodkie przekąski, czy kupić pamiątki. Z tych dwóch opcji, Park Dinozaurów w Solcu Kujawskim przemawia do nas o wiele bardziej.

Migawki z Rogowa

Migawki z Rogowa

Migawki z Rogowa

Migawki z Rogowa

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także