Giżycko – idealne na weekend. Sprawdź gdzie spać, co jeść i zwiedzać. Z tym subiektywnym poradnikiem kilka dni w tym mieście minie Ci błyskawicznie.

Giżycko - idealne na weekend

 Wieża Ciśnień w Giżycku

 Tawerna Boyen w Giżycku

 Pokoje na Słowiańskiej w Giżycku

Wycieczka do Giżycka

Giżycko po raz pierwszy i jak na razie ostatni raz odwiedziłyśmy w czerwcu tego roku, kiedy to okazało się przystankiem na naszej drodze na kolonie. Specjalnie pojechałyśmy dzień wcześniej, by spokojnie wypocząć i mieć czas na zwiedzanie miasta. Nie ukrywamy, że miejscowość bardzo miło nas zaskoczyła. Jest to naprawdę duże miasto, jednak z obejściem wszystkich zabytków spokojnie powinniście wyrobić się w dzień. Jest tam kilka fantastycznych miejsc, które warto zwiedzić. Spodobają się one zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. To był nasz prawdziwie wakacyjny oddech wolności. Spacerowałyśmy klimatycznymi uliczkami, przechodziłyśmy przez park, wspinałyśmy się na wieżę. Jednocześnie, nigdzie się nie śpiesząc. Miasto ma tak rewelacyjną aurę, że praktycznie cały rok można czuć się jak na wakacjach.

Giżycko - idealne na weekend

Giżycko - idealne na weekend

Giżycko - idealne na weekend

Gdzie spać, co jeść i zwiedzać?

My skusiłyśmy się na spanie w Apartamentach na Słowiańskiej, które znajdowały się ok. 10 minut pieszo od Dworca PKP. Ta lokalizacja bardzo nam odpowiadała, gdyż nie wyobrażałyśmy sobie zwiedzania z dużą walizką. Odpłatność nie była bardzo wysoka, ok. 100 złotych za pokój z balkonem na piętrze na dwie osoby. Już sama cena noclegów sprawia, że za rok, czy dwa z chęcią skusiłybyśmy się typowo na odwiedzenie urokliwych zakątków Mazur. Zwiedzanie Giżycka rozpoczęłyśmy od fantastycznej Wieży Ciśnień, gdzie na najwyższe wzniesienia można dojechać windą, a następnie podejść jedynie kilkanaście schodów na sam wierzchołek atrakcji.

Giżycko - idealne na weekend

Następnie udałyśmy się do Twierdzy Boyen, gdzie skusiłyśmy się na obiad i deser w Tawernie Boyen. Sama Twierdza oczarowała nas na tyle, że wybrałyśmy trasę ze średnim poziomem trudności i czasem przejścia. Na mapkach, które otrzymujemy przy zakupie biletu są trzy propozycje spędzenia czasu w tym unikatowym miejscu. Tylko od nas samych, kondycji oraz wolnego czasu zależy, którą z tras wybierzemy. Na koniec zostawiłyśmy sobie zwiedzanie mola i buszowanie w namiocie z tanią książką. Wszystkie atrakcje miasta są naprawdę rewelacyjne, dlatego warto dać im szansę. Przejście z Wieży Ciśnień do Twierdzy może być dość męczące, dlatego warto pomyśleć o wyprawie samochodem, zwłaszcza jeśli planujecie zwiedzanie z dziećmi.

Giżycko - idealne na weekend

Czas wolny w Giżycku

My podczas wycieczek skupiamy się przede wszystkim na miejscach wartych uwagi, jednak nie ukrywamy, że przyjemnie po całym dniu zwiedzania było wypocząć sobie na giżyckim molo. Atrakcja ta jest całkowicie darmowa, wjeżdża się tam windą, a następnie można dość daleko przespacerować pomostem. Tuż obok znajduje się giżycka marina, gdzie cumują mniejsze i większe jachty. Wieczorem tworzy to niepowtarzalny klimat! To właśnie w Giżycku łapałyśmy te ulotne chwile. Sporo udało nam się zobaczyć, ale w tym wszystkim nie zapomniałyśmy też o czasie na zasłużony odpoczynek. Zwiedzanie miasta poza sezonem ma tę zaletę, że praktycznie wszędzie dostaniemy się bez kolejek i nie musimy martwić się tłumami w co popularniejszych miejscach. Dojazd zarówno PKP jak i PKS do tej miejscowości jest bardzo dogodny.

Giżycko - idealne na weekend

Giżycko - idealne na weekend

Giżycko - idealne na weekend

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także