Z pewnością też miałeś taki dzień. Dzień, który zmienił Twoje życie. Od tego zaczął się dla Ciebie zupełnie nowy etap. Akcja naborowa do ZHP może być jednym z nich.

Dzień, który zmienił Twoje życie

 Drużynowa – to brzmi dumnie

 ZHP – umiejętności na całe życie

 Na biwaku może być fajnie!

Zajęć pozalekcyjnych jest bez liku

Żyjemy w takich czasach, że dzieci naprawdę mogą korzystać z wielu możliwości wyboru zajęć pozalekcyjnych, zwłaszcza w większych miastach. Są zajęcia plastyczne, uczące gry na gitarze, skrzypcach, można także podszkolić się w szachach, śpiewaniu, tworzeniu programów komputerowych. Można także zapisać się do ZHP i stać się najpierw zuchem, a następnie harcerzem, harcerzem starszym czy wędrownikiem. Właśnie do tej ostatniej aktywności najbardziej Cię zachęcamy. Same jesteśmy w ZHP już 15 lat (miną we wrześniu tego roku) i choć bywało różnie, to w ogólnym rozrachunku jesteśmy zadowolone z decyzji, którą podjęłyśmy kilkanaście lat temu.

Daj sobie szansę na akcję naborową

Tak jak w przypadku innych zajęć, zanim zdecydujecie się na przystąpienie do ZHP możecie wziąć udział w ,,próbnych zajęciach”, nazywanych akcją naborową. Taka akcja ma na celu przedstawienie działania danej drużyny, zainteresowanie tym, co daje nam harcerstwo. Wiadomo, że na późniejszych zbiórkach będziecie także zdobywać wiedzę praktyczną i teoretyczną, uczyć się piosenek, co nie każdemu musi się podobać. Niemniej, nie warto rezygnować już na samym początku. Warto dać sobie szansę na to, by razem z innymi harcerzami odkrywać bliższe i dalsze okolice, ale także uczyć się nowych rzeczy i przede wszystkim wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Dzień, który zmienił Twoje życie

Dzień, który zmienił Twoje życie. Tak naprawdę dla każdego to inna data, data akcji naborowej. Jesteśmy przekonane, że w większości środowisk jest ona bardzo starannie przygotowana. Sami w tym roku zmieniliśmy koncepcję tego dnia i zauważyliśmy różnicę pod względem dołączenia ilości nowych członków. Jak już pisałyśmy, tak naprawdę tylko od Ciebie zależy, czy dasz sobie szansę na przystąpienie do ZHP i wspomnienia, które pozostaną z Wami na lata.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także