Dlaczego chciałybyśmy zamieszkać w Rosji? Oto jest pytanie. Dziś, w sporym skrócie, postaramy się Wam na nie odpowiedzieć.

Dlaczego chciałybyśmy zamieszkać w Rosji?

 Restauracja Tata w Kuchni w Kaliningradzie

 Muzeum Historyczno-Artystyczne w Kaliningradzie

 Rejs statkiem po Wiosce rybackiej w Kaliningradzie

Zagraniczne podróże

Zagranicznych podróży nie odbyłyśmy w życiu aż tak wiele, bowiem byłyśmy kolejno: w Berlinie, Holandii, Pradze, Dreźnie, Skalnym Mieście, Berlinie, Kaliningradzie. W stosunku do innych osób nie mamy zbyt bogatego zagranicznego życiorysu. Mimo wszystko, planowana podroż do Rosji była dla nas sporym wydarzeniem. Wyjazd miał być na 2 tygodnie, nigdy nie byłyśmy w żadnym wschodnim państwie, więc było to dla nas wielkim przeżyciem. Na szczęście udało nam się wrócić do domu zadowolonymi. Tuż po powrocie czułyśmy się nieco niezbyt dobrze w Polsce, ale na szczęście to uczucie minęło.

Dlaczego chciałybyśmy zamieszkać w Rosji?

Dlaczego chciałybyśmy zamieszkać w Rosji? Oto jest pytanie. Korzyści z mieszkania w obcym kraju możemy wymienić co najmniej kilka. Najważniejszym z nich jest kontakt z obcokrajowcami, przełamanie bariery językowej, dzięki czemu możemy sprawdzić swoje językowe możliwości, przekonać się, jak to wygląda w praktyce. Na półroczny, czy dłuższy wyjazd na pewno byśmy się nie zdecydowały, ale dwutygodniowy wyjazd z pewnością utwierdził nas w przekonaniu, że Rosja mogłaby być krajem naszego zamieszkania. Dodatkowo podczas wyjazdu mamy okazję zwiedzenia zabytków, poznania kultury, regionalnych dań, posmakowania potraw w zagranicznych restauracjach.

Kaliningrad to zdecydowanie miasto warte odwiedzenia

Kaliningrad to pierwsze rosyjskie miasto, które udało nam się odwiedzić, a zarazem mamy nadzieję, że nie ostatnie. Tak za dwa lata chciałybyśmy wybrać się do Moskwy lub Sankt-Petersburga, by poznać także większe i bardziej bogate miasta naszych sąsiadów. Wówczas na pewno zdecydujemy się na wycieczkę zorganizowaną, która, niestety, do najtańszych nie należy, ale przecież mamy zamiar wybrać się tam raz w życiu, więc pewnie pozwolimy sobie na ten spory wydatek. Rosja to, sadząc przynajmniej po Kaliningradzie, kraj warty odwiedzenia, co zamierzamy jeszcze choć raz w życiu uczynić. A jakie są Wasze odczucia względem naszych wschodnich sąsiadów? Chcielibyście zwiedzić jakieś rosyjskie miasto?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także