Czy restauracje promujące czytelnictwo mają rację bytu? Czy lokale z książkami są chętniej odwiedzane przez mieszkańców miast i turystów? Przekonaj się sam.

Czy restauracje promujące czytelnictwo mają rację bytu?

 Top 5 restauracji w Polsce

 Gościniec Liliowy Staw

 Gunga House w Sopocie

Bookcrossing coraz bardziej popularny

Bookcrossing w ostatnim czasie stał się naprawdę bardzo popularny. Właściwie zaczęło się od zostawiania książek w bibliotekach, które można było czytać, a następnie przekazywać dalej. Następnie regały z książkami zaczęły pojawiać się w szkołach, ośrodkach zdrowia, na przystankach autobusowych, miejskich rynkach, czy w restauracjach właśnie. W niektórych lokalach za przyniesienie książki można otrzymać darmowy napój lub są tworzone inne tego typu akcje promujące czytelnictwo.

A może książka do kawy?

Dość często odwiedzamy restauracje w różnych miastach, tak więc mamy porównanie. Zdarza się, że możemy spotkać całe półki zastawione książkami, które można poczytać sobie do kawy. Minusem takiego rozwiązania jest to, że takiej powieści do domu nie weźmiemy, jednak możemy zapamiętać tytuł, wypożyczyć ją z biblioteki lub wrócić po kolejną kawę i dalej delektować się lekturą. Nieważne, co byśmy postanowili i tak ukłon w stronę tych restauracji, które udostępniają Polakom książki. Kto chce, się skusi, niektórych i tak nic nie skłoni do zmiany decyzji. Tylko od nas zależy,czy docenimy ten gest restauratorów.

Czy restauracje promujące czytelnictwo mają rację bytu?

Czy restauracje promujące czytelnictwo mają rację bytu? Naszym zdaniem, jak najbardziej tak. Jeśli dzięki tej akcji choć jedna osoba zacznie czytać, i tak będzie to niebywały sukces. Skompletowanie biblioteczki w lokalu nie jest z pewnością rzeczą najtańszą, a jednak restauratorzy to robią. Doceńmy to i być może podczas czekania na kawę zamiast przeglądania nowości w telefonie skuśmy się na jedną z powieści z półki. Czasami można trafić na naprawdę prawdziwe perełki z różnych gatunków literatury. Nie ma wymówki, że coś Wam się nie podoba. Bywa, że jest tego tyle, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także