Networking – w skrócie, poznawanie swoich nowych klientów/współpracowników biznesowych, ale także tworzenie sieci kontaktów. Czy networking jest potrzebny?

Tajniki pracy blogera: Czy networking jest potrzebny?

 Czy networking jest potrzebny?

 Serwisy społecznościowe

 Pozyskiwanie nowych czytelników

Tajniki pracy blogera to nasz autorki cykl, w którym w prosty i przejrzysty sposób dzielimy się wiedzą zdobytą przez 3 lata blogowania. Poruszamy w nim tematy reklamy, marketingu, budowania swojej społeczności.

Czy networking jest potrzebny?

Tak

Nowe kontakty

Ostatnio coraz częściej w harmonogramach spotkań blogerskich, czy biznesowych pojawia się punkt: networking. Chodzi o to, aby poznać profesje przybyłych do jednego miejsca osób, poznać ich zainteresowania, dowiedzieć się tego, w czym są dobrzy. Często zdarza się też tak, że szukamy jakiegoś specjalisty i nagle okazuje się, że nowo poznana Asia zna Krzyśka, który mógłby to dla nas zrobić. Bingo!

Zlecenie pracy znajomemu

Szczerze mówiąc, jeżeli mamy do wyboru zlecenie pracy komuś nieznajomemu, a poznanej choćby przypadkiem osobie, wybór dla nas jest prosty. Oczywiście wybierzemy drugie rozwiązanie. Po co dawać zarobić komuś, kogo nigdy na oczy nie widzieliśmy, kiedy możemy w jakiś sposób wesprzeć biznes prowadzony przez programistę poznanego 3 miesiące temu na spotkaniu branżowym?

Zacieśnianie więzi

Podczas wielu prelekcji na ten temat słyszałyśmy, że dobrze jest o sobie przypomnieć i po spotkaniu napisać: Cześć. Spotkaliśmy się tam i tam. Bardzo miło było Cię poznać. Nam wystarczy gdy spotkamy czy zobaczymy daną osobę kilka razy w jakimś miejscu i skojarzymy, czym się zajmuje. Nie potrzebujemy kolejnych grzecznościowych formułek.

Przypominanie o sobie

Często zdarza się jednak tak, że ktoś mówi: Wiesz co, za jakiś czas prawdopodobnie będę potrzebowała speca od marketingu. Odezwij się, może coś razem zdziałamy. Wtedy mówimy o zupełnie innej sytuacji, kiedy przypomnienie o swojej osobie pozytywnie kreuje nasz wizerunek. Nie ma jednak sensu pisania co 3 dni do kogoś i przypominanie o swoim istnieniu. My przynajmniej nie skorzystałybyśmy z takiej oferty…

 Networking tak. Natrętny networking zdecydowanie nie.

Zobacz także:

#1 Pozyskiwanie nowych czytelników

#2 Czy networking jest potrzebny?

#3 Serwisy społecznościowe

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Poprzedni artykuł

Sistersowe polecajki #3

Następny artykuł

Sistersowe polecajki #4

Zobacz także