Cześć. Dziś chciałybyśmy opowiedzieć Wam o tym, jak zdobywamy nowych czytelników. Logo wykonała niezastąpiona Kasia ze Świat Kasiencjusza. Pozyskiwanie nowych czytelników to temat niezwykle rozległy, przybliżymy go choć w części.

 Tajniki pracy blogera: Pozyskiwanie nowych czytelników

 Serwisy społecznościowe

 Czy networking jest potrzebny?

 Pozyskiwanie nowych czytelników

Tajniki pracy blogera to nasz autorki cykl, w którym w prosty i przejrzysty sposób dzielimy się wiedzą zdobytą przez 3 lata blogowania. Poruszamy w nim tematy reklamy, marketingu, budowania swojej społeczności.

Prowadzenie kanałów społecznościowych

Ostatnio na jednym blogu przeczytałyśmy, że dziewczyna prowadzi aktywnie 10 kanałów społecznościowych. WOW! My mając Instagram, Facebook, Twitter, Google+ oraz Pinterest mamy poczucie, że zawsze zaniedbujemy jakiś kanał. Na Instagramie pokazujemy urywki z naszego życia, na Facebooku staramy się wejść z Wami w interakcję, przypominamy wpisy, na Twitterze dodajemy informację o nowym wpisie, szczerze mówiąc, jak nam się przypomni. Na Google+ udostępniamy informację o każdym wpisie, a na Pinterescie tworzymy albumy z naszych wyjazdów.

Udostępnianie wpisów w mediach społecznościowych

Na ten temat wspomniałyśmy już wyżej kilka słów, faktem jednak jest, że każdy z tych kanałów dociera do zupełnie innej grupy odbiorców. Na Instagramie spotkamy zazwyczaj nastolatki/studentów/ludzi zaczynających swoją przygodę z pracą, dorosłym życiem. Jeżeli wziąć pod uwagę np. Facebooka, korzystają z niego i osoby powyżej 60 r.ż., które mogą być zainteresowane przygotowywaną przez nas treścią. Wypadałoby więc wszystkie kanały prowadzić aktywnie, a poza tym…

Komentowanie na innych blogach

Trudno orzec, czy Wy też tak macie, ale jeżeli zagłębimy się w jakiś blog lubimy czytać wszystkie wpisy. Obowiązkowo czytamy wszystkie publikacje uczestniczek, które wzięły udział w organizowanym przez nas spotkaniu Blogowe WOW, ale także ze specjalnej listy Mocnej Grupy Blogerów. Do tego dochodzą wpisy pojawiające się na Facebooku, blogerzy, których lubimy czytać ,,hurtowo” oraz interesujące artykuły pojawiające się w sprofilowanych grupach.

Spotkania blogerów

Lubimy spotkania blogerów – zarówno te zorganizowane, jak i wyjście na kawę. Niesamowitym przeżyciem jest dla nas ,,wyjście do ludzi”, poznanie osób, z którymi do tej pory miałyśmy jedynie kontakt wirtualny. Poza tym to także dobra okazja do pokazania swojej twórczości szerszemu gronu, przedstawienia swojej osoby, pozyskania nowych czytelników.

Reklama w Sieci

Ogólnie chodzi o kupowanie reklam na Facebooku, ale też nienachalne ,,reklamowanie się” (przedstawienia) na forach, grupach pokrewnych z tematyką naszego bloga. Szczerze mówiąc, ten aspekt jest zupełnie przez nas zaniedbany, jednak cały czas staramy się wymyślić jak go zmienić.

To nasze 5 sposób na to, aby pozyskać czytelnika. Z którego z nich najczęściej korzystasz? A może nie masz bloga – która forma promocji przemawia do Ciebie najbardziej?

Zobacz także:

#1 Pozyskiwanie nowych czytelników

#2 Czy networking jest potrzebny?

#3 Serwisy społecznościowe

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Poprzedni artykuł

Sistersowe polecajki #1

Następny artykuł

Sistersowe polecajki #2

Zobacz także