Lato w pełni, a więc trzeba z niego korzystać. W jeden z weekendów można odwiedzić Wielkopolskę. Co warto zobaczyć w Koninie i okolicach? Zobacz, gdzie udało nam się dotrzeć.

Co warto zobaczyć w Koninie i okolicach?

 Park Makiet Mikroskala w Koninie

 Zamek w Gosławicach

 Muzeum Regionalne w Słupcy

2-dniowy wypad

Konin, jedno z większych miast w Wielkopolsce, wielokrotnie odwiedzałyśmy podczas nauki jazdy samochodem. To właśnie w tym mieście zdawałyśmy swój egzamin na prawo jazdy. Jak to jednak bywa, nic nam się wtedy nie udało zwiedzić. W ostatnim czasie postanowiłyśmy to zmienić i mamy dla Was 2-dniową propozycję na to co warto zobaczyć w Koninie i okolicach? Jesteście ciekaw? No to zaczynamy.

Co warto zobaczyć w Koninie i okolicach?

Co warto zobaczyć w Koninie i okolicach? Na początek zacznijmy od największego miasta, czyli Konina. Warto wybrać się na Bulwar, zwiedzić rynek, Plac Zamkowy, dawną synagogę, obejrzeć dom znanej koninianki. Z Bulwaru już bardzo blisko do Mini ZOO, a tuż nad wodą znajduje się przepyszna Przystań Naleśnikarnia. Lepiej zostawcie sobie puste żołądki, bo porcje są naprawdę ogromne. Nieco dalej, trasę można rzekomo pokonać pieszo, ale lepiej samochodem, znajduje się Park Makiet Mikroskala, w którym oprócz makiet, warsztatów są także kapsuły i filmy 6D. Następnie można wybrać się do Skansenu w Biczu. Obiekt jest całkowicie darmowy, a znajdują się tam stare chaty i maszyny rolnicze oraz zwierzęta. Miejsce to jest połączone z restauracją. Następnie warto odwiedzić Zamek w Gosławicach, jednak na jego zwiedzanie warto przygotować sobie od 1,5-3 h. Nieco dalej, ok. 40 minut samochodem, znajduje się Skansen Archeologiczny w Mrówkach. Specjalnie nie ma co nadkładać drogi, ale gdy będziecie w okolicy warto tam zajrzeć. Nie chodzi o to, że miejsce jest nieciekawe, tylko po prostu są tam do obejrzenia dwie chatki, co zajmie Wam kilka minut.

A gdy starczy czasu…

Można wybrać się nieco dalej i odwiedzić Muzeum Regionalne i Park Miejski w Słupcy, które bardzo Wam polecamy. To właśnie tutaj znajduje się dom Apolinarego Szelupy. Nieco dalej można wybrać się do Wrześni, odwiedzić ich przepiękny rynek i Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Stamtąd już blisko do Muzeum w Uzarzewie…a następnie… Tym sposobem można zjeździć całą Polskę. Zawsze znajdzie się coś ciekawego do zobaczenia w okolicy. Atrakcje, które wymieniłyśmy we wpisie, powinniście spokojnie obejrzeć w jeden weekend, więc do dzieła. Już teraz życzymy Wam udanej podróży. Jesteśmy pewne, że warto, gdyż same to sprawdziłyśmy.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także