Co warto kupić w Holandii? Przedstawiamy Wam holenderskie przysmaki i pamiątki wraz z ramowymi stawkami na połowę 2019 roku.

Co warto kupić w Holandii?

Henri Willig Kaasmakers

 Targ serowy w Alkmaar

Rejs po kanałach Amsterdamu

Co warto kupić w Holandii?

Holandia słynie przede wszystkim z serów, dlatego nie mogłyśmy nie pokusić się o taki zakup. Opakowania poniżej kosztują około 2 euro za paczkę i są kupione w markecie Albert Heijn. Można je także nabyć na farmach sera, jednak ceny tam są kosmiczne – około 50 złotych za kawałek sera. Dzięki kupieniu w sklepie można popróbować różnych smaków. Wyróżniamy trzy rodzaje – młody, średni i stary. Im starszy, tym droższy. Sery jada się u nich z musztardą.

Co warto kupić w Holandii?

lubimy mieć pamiątki, które będzie można mieć przez jakiś czas. Z tego powodu skusiłyśmy się na skarpetki z rowerami. Za niebieskie zapłaciłyśmy 5 euro za 2 sztuki, za szare po 5 euro za sztukę. Widać jednak różnicę w jakości.

Co warto kupić w Holandii?

pierniki – są prawdziwie korzenne i za taką paczkę z czterema dużymi wypiekami zapłaciłyśmy 4 euro, a za czekolady po ok. 2,5 euro.

Co warto kupić w Holandii?

Holendrzy nie mają jakichś swoich czekolad, ale skuszone przez przewodnika skusiłyśmy się na Tony’s Chocolonely. Wafle widoczne na rysunku to coś w rodzaju połączenia andrutów z toffi, dość twarde, ale smaczne, jest to lokalny przysmak Holendrów. Na uwagę podobno zasługują też żelki.

pocztówki są w Holandii dość drogie, za jedną trzeba zapłacić od 1-2 euro. Magnesik kupiłyśmy chyba za 3 euro, a za dwa portfeliki zapłaciłyśmy 5 euro.

Co warto kupić w Holandii?

małe niedźwiedzie kosztowały po 10 euro, a więc nie był to najtańszy nabytek. Długo zastanawiałyśmy się nad tym zakupem, jednak doszłyśmy do wniosku, że fajnie będzie mieć taką pamiątkę, która przetrwa lata.

Co warto kupić w Holandii?

frytki je się u nich z majonezem, bardzo często można trafić u nich na budki właśnie z tymi przekąskami. W centrum Amsterdamu pan przewodnik polecił Chipsy King i faktycznie były smaczne.

Co warto kupić w Holandii?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także