Wiecie, jak to jest. Wszyscy o czymś opowiadają, a Wy nie macie pojęcia o czym. Gdy tylko poznałyśmy ,,toruńskie” dziewczyny 2 lata temu opowiadały o najlepszych lodach w Toruniu od Lenkiewicza. Dopiero Mamiczka zaprowadziła nas tam, spróbowałyśmy lodów arbuzowych, które jadłyśmy w deszczu i… przepadłyśmy na całego.

Cafe Lenkiewicz w Toruniu

 ZOO w Toruniu

 Mistrz i Małgorzata w Toruniu

 Atrakcje turystyczne Torunia

Cafe Lenkiewicz w Toruniu

Można powiedzieć, że los chciał, abyśmy w październiku przeprowadziły się do Torunia i zajadały tymi pysznościami. Na początku u schyłku lata była na rynku wystawiona ,,budka”, gdzie były sprzedawane lody Lenkiewicza. Była również możliwość usiądzenia na zewnątrz i spróbowania tych pyszności. Obecnie koszt jednej gałki to 4 złote, może wydawać się wysoki, jednak porcje są ogromne. Nie myślcie jednak, że i zimą nie możecie spróbować najlepszych lodów w grodzie Kopernika. Znajdują się dwie stacjonarne kawiarnie – na rynku, skąd pochodzą te zdjęcia oraz Wielkie Garbary 14, gdzie również weszłyśmy, aby wziąć lody na wynos. W każdym z tych miejsc są oferowane inne smaki, dodatkowo co jakiś czas się zmieniają.

Cafe Lenkiewicz w Toruniu

Cafe Lenkiewicz w Toruniu

Cafe Lenkiewicz w Toruniu

Minimalistyczne wnętrze

Wnętrze Cafe Lenkiewicz w Toruniu jest bardzo minimalistyczne, ale gustowne. Panie obsługujące znajdują się przy gościu w ekspresowym tempie. W karcie znajdują się także desery, sałatki oraz ciepłe i zimne napoje. Możecie się zdecydować, a nawet powinniście, na lody. My po jednej gałce jesteśmy już pełne 🙂 Lenkiewicz w tym roku będzie obchodził 60-lecie istnienia. Na początku była to piekarnia, która z czasem przekształciła się w cukiernię. I dobrze. Lato się zbliża. Lody trzeba jeść 🙂

Cafe Lenkiewicz w Toruniu

Cafe Lenkiewicz w Toruniu

Cafe Lenkiewicz w Toruniu

Cafe Lenkiewicz w Toruniu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także