Dziś zabieramy Was na wycieczkę do ZOO w Toruniu (ul. Bydgoska 7). Oprócz zwierzątek obejrzycie także liczne roślinki. Czas zwiedzania wynosi ok. 60 minut.

ZOO w Toruniu

 Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu

 Dom Legend Toruńskich

 Żywe Muzeum Piernika w Toruniu

Studia magisterskie w Toruniu

Toruń tak naprawdę w swoim 20-letnim wówczas życiu nie odwiedzałyśmy zbyt często. Owszem, pewnie zdarzyło nam się tam być kilka razy na wycieczce klasowej, czy odwiedzić znajomych, jednak nigdy tak naprawdę nie był na naszej liście priorytetowych miast do zwiedzenia jeśli nie w całości, to w większej części. O tym, ze 2 lata życia spędzimy w Toruniu zdecydował w sumie przypadek. Studia magisterskie w Bydgoszczy nie zostały utworzone z powodu małej ilości chętnych, najbliżej było więc do Torunia. Nie żałujemy tej decyzji.

zoo_w_toruniu2

zoo_w_toruniu3

zoo_w_toruniu4

Toruń to nie tylko pierniki

Pierwsze skojarzenie, jakie macie z Toruniem? Oczywiście pierniki i Kopernik. Gród ma jednak do zaoferowania nam o wiele więcej, choć oczywiście istnieje możliwość zwiedzenia Domu Kopernika, kupienia mnóstwa pierników, czy nawet swoich wyrobów w dwóch toruńskich muzeach, które się w tym specjalizują. Miasto ma jednak jeszcze o wiele więcej ciekawych muzeów, czy terenów zielonych, które z biegiem czasu udawało nam się stopniowo odkrywać. ZOO w Toruniu jest jednym z nich.

zoo_w_toruniu5

zoo_w_toruniu8

 zoo_w_toruniu10

zoo_w_toruniu11

zoo_w_toruniu12

zoo_w_toruniu13

ZOO w Toruniu

ZOO w Toruniu nie znajduje się może w samym centrum miasta, jednak nie jest znowu na jakichś peryferiach. Spacerkiem z placu Rapackiego dotrzecie tam w 15-20 minut, więc nie jest to znowu bardzo daleko. Od naszego wynajmowanego mieszkania też nie było, jednak jakoś się nie składało, by wcześniej tam zajrzeć. ZOO w Toruniu odwiedziłyśmy tylko jeden raz i choć może nie do końca spełniło nasze oczekiwania na pierwszy rzut oka, to po czasie i przemyśleniach jesteśmy bardzo zadowolone z tej wizyty. Teren jest dość rozległy, dlatego, jak już wspomniałyśmy, na zwiedzanie dobrze jest zaplanować sobie dobrą godzinkę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zostać tam o wiele dłużej 🙂

zoo_w_toruniu14

zoo_w_toruniu15

zoo_w_toruniu17

zoo_w_toruniu18

zoo_w_toruniu19

zoo_w_toruniu20

zoo_w_toruniu21

zoo_w_toruniu22

zoo_w_toruniu23

zoo_w_toruniu24

zoo_w_toruniu25

zoo_w_toruniu26

zoo_w_toruniu27

zoo_w_toruniu28

zoo_w_toruniu29

zoo_w_toruniu30

zoo_w_toruniu31

zoo_w_toruniu32

zoo_w_toruniu33

zoo_w_toruniu34

zoo_w_toruniu35

zoo_w_toruniu36

zoo_w_toruniu38

zoo_w_toruniu39

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także