Na początek mamy dla Was w miarę proste pytanie –  z czym kojarzą Wam się burgery? Nam ze szkolnymi wycieczkami i wizytami w wiadomym miejscu 😉 Burgera bez mięsa, poproszę to zwrot, który ma na celu sprawdzenie, jak uprzejmi i pomocni są kelnerzy w danym lokalu.

Burgera bez mięsa, poproszę

 Taka Karma w Gnieźnie

 SurfBurger w Sopocie

 Restauracja Grecka Pireus w Bydgoszczy

Burger – coś niezjadliwego w naszym przypadku

Wiecie, co jest najgorsze, patrząc na to z perspektywy czasu? My nigdy ich nie jadłyśmy, tylko przywoziłyśmy do domu. Czasem, jak byłyśmy bardzo głodne, wyjmowałyśmy mięso i wszystko to, co nam nie pasowało i jadłyśmy samą bułkę. Na szczęście od tamtego czasu minęło już pewnie z 10 lat. Zdążyły otworzyć się burgerownie, gdzie zamiast wykładać mięso z bułki, wolimy zamówić posiłek bez niego.

Burgera bez mięsa, poproszę

I tu, można by rzec, napotykamy na swoistą barierę, zamawiając je u jeszcze nie doświadczonej obsługi. Często nawet jest tak, że w menu nie przewidziano wersji wegetariańskiej. Mięsa jemy bardzo mało i sporadycznie, więc nie będziemy cudować i marnować produktu. Najczęstszym zdaniem wypowiedzianym zaraz po ,, poproszę burgera takiego i takiego bez mięsa” jest ,, ale ja nie mogę Pani za to taniej policzyć”. A czy ja czegoś takiego wymagam? Absolutnie nie. Chcemy po prostu zjeść smaczny, sycący posiłek  z takim doborem składników, jaki nam najbardziej odpowiada. Wielka szkoda, że nie wszyscy potrafią to zrozumieć i wykazać się empatią.

Dlaczego klient nie jest w lokalu najważniejszy?

Trudno jest jednak zrozumieć,  gdy obsługa nie idzie klientowi na rękę.  Przecież to dla Was zysk, nie dla nas.  Co Wam szkodzi, że sprzedacie burgera bez mięsa, ale z ulubionymi dodatkami klientowi, który nie dość,  że do Was wróci,  to jeszcze poleci znajomym, jeżeli burger mu zasmakuje. No właśnie. Gdy więc kolejny raz podejdzie do Was gość i powie,, burgera bez mięsa,  poproszę” to zamiast powiedzieć “ale nie będę mógł policzyć taniej”, powiedz lepiej “Proszę uprzejmie”. Gwarantujemy, że bardziej Wam się to opłaci 😉

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także