W Łodzi kuszą nas miejsca jeszcze nieodkryte, jest ich co najmniej kilka. Kolejnym razem postaramy się tam zajrzeć. Jesteście ciekawi, o które miejscówki chodzi?

W Łodzi kuszą nas...

 Muzeum Historii Farmacji w Łodzi

 Galeria Wielkich Łodzian

 Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi

W Łodzi kuszą nas…

Przede wszystkim chciałybyśmy w Łodzi kuszą nas Ogród Zoologiczny oraz Ogród Botaniczny, które znajdują się w jednym miejscu. Oba punkty znajdują się jednak daleko od Dworca PKP, dlatego musimy mieć przeznaczone na nie więcej czasu. Błędnie można znaleźć w Internecie informację, jakoby Ogród Botaniczny znajdował się w Parku Źródliska razem z Palmiarnią.

Muzeum Kanału ,,Dętka” – znajduje się ono pod Placem Wolności, który można obejść. Ma prawie 150 m długości, 180 wysokości. Jego prezentacja jest oparta na dokumentacji budowy łódzkich kanałów.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

W Toruniu niedawno także otworzono schron. Łodzianie byli przed nami i mają Muzeum – schron przeciwlotniczy na Brusie. Znajdują się tam eksponaty z czasów I i II wojny światowej. Można także obejrzeć jedyny w Łodzi schron o przeznaczeniu militarnym.

Muzeum Komunikacji Miejskiej jest o tematyce tramwajowo-autobusowej. Znajdziemy w nim bilety, tablice rejestracyjne, elementy wyposażenia tramwaju. Znalazłyśmy także informację, że miały pojawić się w nim pojazdy – nie wiemy jednak, czy doszło to już do skutku.

Dla tych, którzy interesują się drukiem odpowiednie będzie Muzeum Papieru i DrukuWśród eksponatów muzeum znajdują się gilotyny do papieru i urządzenia do wykrawania, wanna do produkcji papieru czerpanego, czcionki metalowe i drewniane z regałem zecerskim. Kolekcja opraw książkowych, ekslibrisów, drzeworytów Zygfryda Gardzielewskiego. Ukazany jest też cykl produkcyjny książki. Kolekcja powstała na bazie zbiorów Ryszarda Uljańskiego. Źródło: Klik

Gdzie jeszcze warto zajrzeć?

Se-ma-for Muzeum Animacji to miejsce, które na pewno postaramy się odwiedzić podczas kolejnej wizyty w Łodzi. Już nazwa sugeruje, że będzie to niesamowite przeżycie.

W Łodzi kuszą nas miejsca mniej lub bardziej znane łodzianom, dla nas jednak wciąż nieodkryte. Łódź to bardzo duże miasto, nie sposób zwiedzić wszystkie miasta podczas jednego czy dwóch wyjazdów. Mamy nadzieję, że zamieszkamy tam na stałe i odkryjemy wszystkie miejsca niejednokrotnie.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także