Do tej pory najbardziej spodobał nam się toruński bulwar, jednak bulwar we Włocławku także wywarł na nas całkiem spore wrażenie. Dlaczego?

Bulwar we Włocławku

 Migawki z Włocławka

 Muzeum Diecezjalne we Włocławku

 Stary Rynek we Włocławku

W końcu we Włocławku

Wyjazd do Włocławka planowałyśmy od co najmniej 5 lat, gdyż bardzo chciałyśmy obejrzeć miasto, w którym mieszka Kasia z Czym zająć Malucha? Wciąż jednak odkładałyśmy tę wizytę w czasie. Raz nawet miałyśmy już kupione bilety, jednak gdy przyszło co do czego to zrezygnowałyśmy z wycieczki. W końcu jakoś w okresie wiosenno-letnim udało nam się odwiedzić to pobliskie względem Torunia miasto. Czy nas zachwyciło?

Bulwar we Włocławku

Bulwar we Włocławku

Bulwar we Włocławku

Bulwar we Włocławku

Samo miasto, niestety nie. Bulwar we Włocławku okazał się za to atrakcją niezwykle wartą uwagi. Mimo tego, że chciałyśmy dojść tam pieszo tak kluczyłyśmy po mieście, że w końcu zmęczone i złe skusiłyśmy się na taksówkę. Dopiero po czasie okazało się, że droga na bulwar we Włocławku z dworca kolejowego nie jest wcale tak długa i skomplikowana, jak nam to się początkowo wydawało. Bulwar we Włocławku jest bardzo ładny, odremontowany, niedaleko są ławeczki, mini plac zabaw. Co prawda, okolica jest mało ciekawa i nocą byśmy się tam same nie wybrały, jednak w trakcie dnia naprawdę warto się tam wybrać.

Bulwar we Włocławku

Bulwar we Włocławku

Bulwar we Włocławku

Bulwar we Włocławku

Pobliskie miejsca warte uwagi

Mimo tego, że Włocławek jest sporym miastem pod względem terytorium i ilości mieszkańców, to miejsc wartych uwagi nie ma tam zbyt wiele. Tuż przy bulwarze znajduje się jedno z muzeów, które warto odwiedzić. Możecie wybrać się także na rynek. Jeśli lubicie sztukę, Muzeum Zbiory Sztuki we Włocławku będzie odpowiednie. Jeśli zaś interesują Was wystawy sakralne Muzeum Diecezjalne we Włocławku chętnie przyjmie Was z otwartymi ramionami. Od razu jednak ostrzegamy, że ostatnia atrakcja jest przeznaczona tylko dla tych, którzy interesują się tą tematyką. Zwiedzanie jest niemalże indywidualne z panią, która tam urzęduje. W mieście spędziłyśmy kilka godzin i szybko z pewnością tam nie wrócimy, jednak bulwar we Włocławku za dania możemy Wam polecić z czystym sumieniem.

Bulwar we Włocławku

Bulwar we Włocławku

Bulwar we Włocławku

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także