1 czerwca. Dzień Dziecka. Pochwalcie się, jakie prezenty dostaliście, a tymczasem zapraszamy na Sistersowe polecajki #47.

Sistersowe polecajki #47

 Sistersowe polecajki #44

 Sistersowe polecajki #45

 Sistersowe polecajki #46

Co polecamy?

Nigdy Wam tego nie mówiłyśmy, ale Martyna od najmłodszych lat uwielbiała czytać książki. W domu musiałyśmy mieć wszystkie lektury, książeczki z Martynką i wraz z wiekiem coraz to nowsze pozycje. Nadszedł jednak taki dzień, kiedy okazało się, że miejsce na półkach nie jest z gumy. Magda podpowiada, dlaczego warto korzystać z biblioteki? Wypożyczacie książki? My te, które chcemy przeczytać, ale niekoniecznie mieć je na własność. Poza tym, to także świetna okazja, aby poznać nowych pisarzy.

Mamy takie wrażenie, że nadchodzące ciepłe dni sprzyjają zawieraniu nowych znajomości. Co prawda serwisy typu Fotka nie cieszą się już chyba taką popularnością, jak jeszcze kilka lat temu, niemniej Sylwia przestrzega przed tym, czego nie robić na pierwszej randce. A Wy, co z chęcią wymazalibyście ze swojej pamięci z tego dnia?

Uwierzycie, że niebawem minie 5 lat, odkąd zaczęłyśmy studia? Szczerze mówiąc, same nie wiemy, kiedy ten czas tak szybko minął. Składając podanie wybierałyśmy Poznań (chociaż tak właściwie chyba nie brałyśmy go pod uwagę) i Bydgoszcz, do której w końcu trafiłyśmy po raz pierwszy, zawożąc dokumenty. Ada zwraca jednak uwagę na inny ważny aspekt wybrania uczelni wyższej – czy wyprowadzka na studia to dobry pomysł?

Co jeszcze?

Przyznać się, proszę, kto jest łakomczuszkiem i uwielbia gofry? Przejrzeliście nas. Uwielbiamy! Najczęściej robimy według receptury załączonej do urządzenia, warto jednak czasem spróbować czegoś nowego i sprawdzić, jak zrobić ciasto na idealne gofry. Coś czujemy, że niebawem czeka nas prawdziwa gofrowa uczta. Dołączycie się?

Dorota podpowiada kreatywne pomysły do zrealizowania wiosną. To czas, kiedy wszystko budzi się ze snu, my także, a wszystkiemu można trochę pomóc. Co powiecie na rower, krótkie podróże (tak w ogóle, lubicie upalne lato?), czy spędzanie ciepłych wieczorów na zaaranżowanym przez nas balkonie? A może macie jeszcze inne pomysły na kreatywne spędzenie wiosny, choć teraz to już właściwie lata?

Całe szczęście, że ten wpis publikujemy w godzinach popołudniowych. Zdążycie bowiem skoczyć jeszcze do sklepu po potrzebne składniki, aby przygotować batoniki owsiane z mlekiem kokosowym. Jeżeli jednak czytacie ten post wieczorem, nie wchodźcie tam. Wyglądają obłędnie, a smakują zapewne 100 razy lepiej. Nieładnie tak kusić po nocy!

Sistersowe polecajki #47

Ostatni tydzień to prawdziwy czas podróży – Toruń, Bydgoszcz, Rogowo, Biskupin, Wenecja, Gniezno. Z chęcią więc zajrzałyśmy do przeglądu inspirujących i motywujących cytatow o podróżach. Co z tego, że się zmotywowałyśmy i mamy ochotę odwiedzić jeszcze więcej miejsc, gdy w tym samym czasie naszła nas refleksja, że tak się przecież nie da. Nie można być cały czas w podróży…

Lubimy zamki. A ostatnio jeszcze bardziej pamiątkowe karty do gry. Martyna ostatnio wpadła w istny szał ich poszukiwania – po tym, jak dostałyśmy od Alicji karty o Wrocławiu zdążyła kupić karty ze Szlaku Piastowskiego, Torunia i ostatnio o polskich twierdzach. Nie znalazł się tam jednak zamek w Nowym Wiśniczu, który w ostatnim czasie odwiedziła Marta. I my mamy ochotę na małą wycieczkę. Kolejną.

Karola to prawdziwa weteranka górskich wędrówek. Ostatnio jej blog poszedł właśnie w tę stronę, więc jeśli macie ochotę i lubicie górskie szlaki, koniecznie sprawdźcie, jak udała się m.in. majowa wyprawa w Karkonosze. Jak wiecie, my za górami nie do końca przepadamy, ale dla takich widoków chyba byśmy mogły zrobić wyjątek. I te naleśniki. Z sosem jagodowym <3

Kamil wykonał kawał fantastycznej pracy i przygotował ponad 70 porad, które odpowiedzą na jedno, z pozoru proste pytanie, jak sprawić, żeby blog stał się profesonalny. To kwestia, która spędza sen z powiek wielu blogerom, a tymczasem okazuje się, że nie taki diabeł straszny… Dzięki wydzieleniu kategorii lektura tego wpisu będzie niewątpliwą przyjemnością. Pamiętajcie, aby zarezerwować sobie także czas na zmiany.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Poprzedni artykuł

Top of the top. Maj 2016

Następny artykuł

Sistersowe polecajki #48

Zobacz także