Ruchoma szopka w Wambierzycach (ul. Objazdowa 6) to miejsce warte uwagi ze względu na unikatowe wnętrze. Szczerze mówiąc, myślałyśmy, że zwiedzania jest tam więcej, ale całość robi wrażenie.

Ruchoma szopka w Wambierzycach

 Wycieczka na Śląsk

 Dom Wambierzyckiej Królowej Rodzin

 Park Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju

Ruchoma szopka w Wambierzycach

Ruchoma szopka w Wambierzycach jest dziełem dwóch członków z rodziny Hilberg – ojca oraz syna. Po śmierci mężczyzny jego syn kontynuował rodzinne dzieło. Razem powstało 7 szopek – dwie elektroniczne oraz pięć nakręcanych korbką. Znajdują się one w jednym, średnio dużym pomieszczeniu. Aby obejrzeć wszystkie trzeba obejść kółko i to koniec zwiedzania. Na koniec można jeszcze wrzucić jakąś złotówkę, czy dwie i pojedyncza figurka nam się ukłoni.

Bilet wstępu

Jak widać poniżej, bilet normalny kosztuje 6 zł, ulgowy – 3. Całość widowiska trwa ok. 10 minut, więc nie jest to zbyt długo. Ruchoma szopka w Wambierzycach robi jednak wrażenie. Nagle, po nakręceniu korbki, wszystko zaczyna się ruszać, zostaje wprawione w ruch. Nie wiadomo, w którą stronę najpierw spoglądać. Wspaniałe przeżycie. Szkoda tylko, że obejście całego pomieszczenia trwa tak krótko.

Coś niesamowitego!

Ruchoma Szopka w Wambierzycach to miejsce, które warto odwiedzić. Z racji tego, że wewnątrz jest zakaz fotografowania zapraszamy Was na stronę internetową z galerią zdjęć – KLIK. Co innego zdjęcia, a co innego zobaczyć to na własne oczy i poczuć na własnej skórze magiczność tego miejsca. Zachęcamy Was do wybrania się i zwiedzenia ruchomej szopki w Wambierzycach, gdy będziecie w jej pobliżu. Jak widzicie, nie trzeba na to wiele czasu.

Dom Wambierzyckiej Królowej Rodzin

Dom Wambierzyckiej Królowej Rodzin w Wambierzycach znajduje się dosłownie kilka minut piechotą od ruchomej szopki. Warto się tam wybrać nie ze względu na zobaczenie kościoła w środku, choć ma w sobie coś unikatowego, ale by zobaczyć wnęki znajdujące się przed kościołem, zawierające religijne sceny. Jedną z nich niewątpliwie jest Ostatnia wieczerza. Bez problemu powinniście znaleźć tam Judasza. Bardzo często pojawiają się tam wycieczki, gdyż jest to niewątpliwie jedna z ciekawszych atrakcji Wambierzyc.

Ruchoma szopka w Wambierzycach

Ruchoma szopka w Wambierzycach

Ruchoma szopka w Wambierzycach

Ruchoma szopka w Wambierzycach

Ruchoma szopka w Wambierzycach

Zobacz także