Park Miejski w Słupcy znajduje się bardzo blisko nie tylko Muzeum Regionalnego, ale także domu, w którym mieszkał Apolinary Szeluta. Warto połączyć zobaczenie tych trzech miejsc podczas jednej wycieczki.

Park Miejski w Słupcy

 Muzeum Regionalne w Słupcy

 Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni

 Szlakiem 5 wielkopolskich miast

Pierwszy raz w mieście

Mimo tego, że z domu rodzinnego mamy do Słupcy ok. 40 kilometrów, jakoś nigdy nie było nam po drodze by odwiedzić to miasto. Podobnie było zresztą z Wrześnią, którą dość pobieżnie udało nam się zwiedzić dopiero pod koniec zeszłego roku. Słupca jest dość sporym miastem, więc pewnego dnia korzystając z jeszcze dość słonecznej pogody postanowiłyśmy się tam wybrać. Mimo tego, że Park miejski w Słupcy znajduje się dość daleko od wjazdu do miasta, bez problemu można się tam dostać samochodem. Co ważne, przed Muzeum Regionalnym znajdują się miejsca parkingowe, więc nie ma problemu z postojem.                                       Park Miejski w Słupcy

Park Miejski w Słupcy

Park Miejski w Słupcy

Park miejski w Słupcy

Park miejski w Słupcy zajmuje dość spory teren, więc w słoneczne dni musi być tam naprawdę pięknie. Jest naprawdę dość sporo ławeczek, na których można usiąść, co uważamy za ogromny atut tego miejsca. Przed wyjazdem i wizytą w Muzeum Regionalnym w Słupcy nie wiedziałyśmy, że słynny kompozytor Apolinary Szeluta był związany z tym miejscem. W parku możemy więc zobaczyć tablicę upamiętniającą tego człowieka. Brama wejściowa do parku jest dość ogromna, a przy tym bardzo trudno jej nie zauważyć. Bardzo blisko znajduje się też rzeczka, mostek, a przede wszystkim dom, w którym mieszkał Apolinary Szeluta. Na budynku znajduje się tabliczka, więc pytając miejscowych nie powinniście mieć problemu z dotarciem do celu.

Park Miejski w Słupcy

Park Miejski w Słupcy

Park Miejski w Słupcy

Zobacz też Muzeum Regionalne w Słupcy

Muzeum Regionalne w Słupcy znajduje się dosłownie ze 100 metrów od Parku. Mimo tego, że budynek nie jest zbyt duży, a sal z ekspozycjami nie ma za wiele, naprawdę jesteśmy zdania, że warto tam zajrzeć. Jest to jedno z ciekawszych miejsc, które miałyśmy okazję odwiedzić w ostatnim czasie. W czasie naszej wizyty można było zobaczyć wystawę czasową malarki związanej z tym miastem, a następnie wykopaliska archeologiczne z tych rejonów, dawne stroje, narzędzia. Naprawdę bardzo dużo wrażeń za niską cenę. Na miejscu można także kupić pocztówki oraz inne drobne pamiątki. Pani oprowadzająca jest naprawdę bardzo sympatyczna i z chęcią odpowiada na wszystkie pytania.

Park Miejski w Słupcy

Park Miejski w Słupcy

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także