Muzeum Włókiennictwa w Łodzi połączone jest ze Skansenem Łódzkiej Architektury Drewnianej (ul. Piotrkowska 282). Aby zwiedzić oba miejsca, wystarczy jeden bilet. W soboty wstęp na wystawy czasowe  jest bezpłatny. Warto więc w tym dniu wybrać się do Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

 Muzeum Fabryki w Łodzi

 Muzeum Miasta Łodzi

 Muzeum Historii Farmacji w Łodzi

Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Muzeum Włókiennictwa w Łodzi to miejsce, które warto odwiedzić, będąc w tym mieście. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy – 6 zł. Nie jest to więc majątek, a zwiedzania jest naprawdę dużo. Możemy zwiedzić 3 piętra. Mamy możliwość pobrania bezpłatnej ulotki, na której zostały wypisane wystawy, które możemy odwiedzić. Chodzenia jest naprawdę sporo, ale eksponaty są zachwycające – dywany, stroje z lat 20., rękodzieło, haftowane serwetki, obrazy.

Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

biala_fabryka_lodz3

Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej

Gdy już uda nam się zwiedzić Muzeum Włókiennictwa kilka kroków dalej znajduje się Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej. Na zewnątrz możemy zobaczyć kilka eksponatów, natomiast wewnątrz możemy wejść do starodawnej chaty i obejrzeć np. dawne sprzęty domowe. Jest to bardzo ciekawe i nowe przeżycie dla tych, którzy nigdy nie byli w tego typu miejscu. Nas o wiele  bardziej jednak zainteresowały wystawy w  Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – miejsce godne polecenia

Miejsce jest jak najbardziej godne uwagi. Za kilka złotych możemy zobaczyć niesamowite eksponaty. Fotografować można jedynie na własny użytek, więc aby zobaczyć te wspaniałości, musicie udać się do Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, co z całego serca polecamy Wam uczynić. Mo,że także podczas olejnej wizyty wybierzemy się to tego muzeum, gdy zmienią się wystawy czasowe. To właśnie one najbardziej wyróżniają Muzeum Włókiennictwa w Łodzi spośród innych tego typu miejsc.

Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Inne muzea warte uwagi w Łodzi

Miejsc kulturalnych w Łodzi nie odwiedziłyśmy zbyt wiele, jednak udało nam się być w Muzeum Kinematografii. Jeśli interesujecie się tą dziedziną, nie powinniście czuć się zawiedzeni. Nieopodal znajduje się Park Źródliska, który jest przepiękny latem oraz restauracja Tubajka, w której można smacznie zjeść.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także