Muzeum Fabryki w Łodzi w Manufakturze to miejsce na pewno nietuzinkowe. Tylko czy w pozytywnym tego słowa znaczeniu? Naszym zdaniem, nie.

muzeum-fabryki-w-lodzi

Wielkie poszukiwania

Mimo tego, że wiedziałyśmy na jakiej ulicy Muzeum Fabryki w Łodzi ma się znajdować, to jednak miałyśmy pewien problem z odnalezieniem tego miejsca w gąszczu innych budynków. Muzeum Fabryki w Łodzi znajduje się bowiem w łódzkiej Manufakturze. Zanim udało nam się trafić na właściwe miejsce, minęło trochę czasu. Dość szybko wjechałyśmy windą na odpowiednie piętro i lada moment mogłyśmy rozpocząć zwiedzanie. Korzystając z okazji, postanowiłyśmy kupić bilet łączony – na zwiedzanie Muzeum Fabryki w Łodzi wraz z tarasem widokowym.

Muzeum Fabryki w Łodzi

Szczerze mówiąc, nasze zwiedzanie Muzeum Fabryki w Łodzi  było bardzo oględne i szybkie z tego względu, że swoje zwiedzanie miała akurat wycieczka szkolna, duża grupa wycieczki szkolnej, a pomieszczenie było bardzo małe. Większą jego przestrzeń zajmowały eksponaty. Nic nie widziałyśmy, nic nie mogłyśmy doczytać, bo wszędzie był tłum. Postanowiłyśmy więc szybko obejść co było do obejścia, a były tego łącznie dwie sale. Możliwe, że wrócimy tam jeszcze kiedy indziej, choć już na pierwszy rzut oka muzeum nas do siebie nie przekonało.

Taras widokowy bije wszystkie na głowę!

Zwieńczeniem tego wszystkiego był taras widokowy, który w bilecie łączonym kosztuje tylko złotówkę. Na szczęście. Bo gdybyśmy zapłaciły za tę atrakcję dużo drożej to byłybyśmy naprawdę złe. Muzeum Fabryki w Łodzi nas nie zachwyciło, ale taras widokowy okazał się kompletnym niewypałem, mającym na celu ściągnięcie chętnych i niemyślących klientów, którzy chcą obejrzeć coś z góry. A widok z góry jest żaden, bo też o górze nie może być mowy. Jedyne co udało nam się zobaczyć to kawałek wyłożonej plaży z leżakami. No naprawdę niezapomniany widok… Naprawdę. Byłyśmy już w ciekawych miejscach, jedna nam się bardziej podobały, inne mniej, ale Muzeum Fabryki w Łodzi  jest z pewnością nietuzinkowe, niestety, w negatywnym tego słowa znaczeniu.

muzeum-fabryki-w-lodzi2

muzeum-fabryki-w-lodzi3

muzeum-fabryki-w-lodzi4

muzeum-fabryki-w-lodzi5

muzeum-fabryki-w-lodzi6

muzeum-fabryki-w-lodzi7

muzeum-fabryki-w-lodzi8

muzeum-fabryki-w-lodzi11

muzeum-fabryki-w-lodzi12

muzeum-fabryki-w-lodzi13

muzeum-fabryki-w-lodzi16

muzeum-fabryki-w-lodzi17

muzeum-fabryki-w-lodzi18

muzeum-fabryki-w-lodzi20

muzeum-fabryki-w-lodzi21

Zobacz także