Z książkami Remigiusza Mroza mam tak, że nie mogę doczekać się jego kolejnych powieści. Bardzo ucieszyłam się, gdy ,,Inwigilacja” w końcu trafiła w moje ręce.

Cykl prawniczy Chyłka i Zordon

Zapoznawanie się z twórczością autora rozpoczęłam od pierwszego tomu ,,Parabellum”, które darzę szczególnym sentymentem, jednak nigdy nie ukrywałam, że to właśnie cykl prawniczy z Chyłką i Zordonem w roli głównej należy do moich ulubionych kryminałów w dorobku Remigiusza Mroza. Byłam niezwykle rada, że kilka dni temu miała miejsce premiera już piątego tomu, czyli ,,Inwigilacja”. Jak już mogliśmy się zorientować, Joanna Chyłka podejmuje się spraw, które niekoniecznie dobrze rokują. Tak stało się także tym razem.

,,Inwigilacja” Remigiusz Mróz

Nie chcąc zdradzać zakończenia ,,Immunitetu”, wspomnę jedynie, że na końcu czwartego tomu główną bohaterką czekało nie lada zaskoczenie. W tej części jej wątek został nieco rozwinięty, jednak i tak nie wiemy wszystkiego. Wiedza, którą posiada Chyłka, całkowicie zmieniła jej sposób myślenia. W kwestii podejmowania się spraw beznadziejnych wszystko pozostaje jednak bez zmian. Dlatego też reprezentuje rodziców, których syn kilkanaście lat wcześniej zaginął w czasie zagranicznych wakacji. Obecnie jest oskarżony o zamach terrorystyczny, dodatkowo twierdzi, że klienci kancelarii nie są jego rodzicami. Czy tak naprawdę jest? Jak daleko Chyłka z Zordonem będą musieli się posunąć, by dowiedzieć się prawdy?

Co dalej?

Jeżeli choć w minimalnym stopniu znacie twórczość Remigiusza Mroza, zapewne zdążyliście zorientować się, że autor słynie z bardzo zaskakujących i wbijających w fotel zakończeń. Muszę przyznać, że zwieńczenie tej sprawy sądowej nie wywarło na mnie aż takiego wrażenia, jak to co stało się z jednym z głównych bohaterów. Autor jak zwykle urwał akcję w najbardziej kluczowym momencie. Tym bardziej więc nie mogę doczekać się dalszych losów Chyłki i Zordona. Osobiście polecam czytanie serii w kolejności wydania, gdyż sprawy sądowe co prawda są różne, ale losy bohaterów rozwijają się wraz z kolejnymi częściami prawniczych thrillerów. ,,Inwigilacja” Remigiusza Mroza to powieść, w której autor dużą wagę przywiązał do wyznawców islamu i tego, jak są postrzegani w naszym społeczeństwie.

Zobacz także

  • Niecierpliwie czekam na własny egzemplarz. Liczę na dobrą lekturę. Pozdrawiam! 🙂

    • Nie powinnaś czuć się zawiedziona 🙂

  • Jestem dopiero na początku drogi czytelniczej z tym autorem. Wiem już jednak, że z pewnością na jednej książce się nie skończy.

  • O książkach Mroza słyszałam bardzo dużo. Bardzo dużo dobrych opinii. Sama jakoś nie umiem się przełamać. Ale tacie już jedną książkę dałam i był zachwycony.

    • Może jednak sama powinnaś spróbować 🙂

  • Faktycznie ma wielu zwolenników 🙂

  • I jak wrażenia? 🙂