Gród Pobiedziska w Pobiedziskach to atrakcja, którą miałyśmy w planach już od zeszłego roku. Ile razy się tam nie wybrałyśmy, było zamknięte. W końcu udało nam się zwiedzić ten obiekt.

Gród Pobiedziska w Pobiedziskach

 Rynek w Pobiedziskach

 Skansen Miniatur w Pobiedziskach

 Jeden dzień w województwie wielkopolskim

Nie miałyśmy szczęścia do tej atrakcji

Gród Pobiedziska w Pobiedziskach jest stosunkowo niedawno otwartą atrakcją. Już od samego początku jednak coś nam się nie szczęściło z tym, żeby to miejsce odwiedzić. Co się nie wybrałyśmy, to zamknięte. Nie ten miesiąc, nie ten dzień, nie ta pora. Byłyśmy już naprawdę zrezygnowane, ale korzystając z wolnej soboty postanowiłyśmy się tam wybrać. Z kartki, którą przeczytałyśmy poprzednim razem wynikało, że powinno być czynne. Na szczęście było.

Gród Pobiedziska w Pobiedziskach

Pobiedziska odwiedziłyśmy już kilkukrotnie, bardzo często też mijamy tę miejscowość jadąc do Poznania. Nie ma się czemu dziwić, że tak bardzo chciałyśmy zobaczyć Gród Pobiedziska w Pobiedziskach. Bilet wstępu to koszt 10 złotych, na miejscu można też kupić różne pamiątki. Tym, co zachęci do odwiedzin nie tylko najmłodszych powinna być okazja przymierzenia zbroi, hełmu, powalczenia mieczem. Istnieje też możliwość rzucania piłeczek z procy oraz poczytania o grach i rozgrywek. Można także skorzystać z karuzeli, ,,konika”. Prawie wszystkie eksponaty można dotykać. Wyjątek stanowi katapulta. Skorzystanie z tej atrakcji jest dodatkowo płatne 6 złotych i odbywa się tylko pod okiem osoby, która sprzedaje bilety.

Zajrzyj też do Skansenu Miniatur

Gród Pobiedziska w Pobiedziskach znajduje się dosłownie kilka kroków od Skansenu Miniatur, który miałyśmy okazję odwiedzić już kilka lat wcześniej. Co prawda, wszystkich wielkopolskich zabytków jeszcze nie zobaczyłyśmy, jednak uważamy, że to nic straconego. Warto połączyć wizytę w obu atrakcjach, gdyż są naprawdę warte przebytej drogi i uwagi zwiedzających. Osobiście uważamy, że zarówno Gród Pobiedziska w Pobiedziskach jak i Skansen Miniatur zasługują na Waszą uwagę. Dajcie sobie szansę, gdyż obie atrakcje są naprawdę warte odwiedzenia nie tylko przez dzieci.

Gród Pobiedziska w Pobiedziskach   Gród Pobiedziska w Pobiedziskach   Gród Pobiedziska w Pobiedziskach

Gród Pobiedziska w Pobiedziskach

Gród Pobiedziska w Pobiedziskach  Gród Pobiedziska w Pobiedziskach

Gród Pobiedziska w Pobiedziskach

Gród Pobiedziska w Pobiedziskach  Gród Pobiedziska w Pobiedziskach

Zobacz także