Ciekawe miejsca w Toruniu. Hmm. Chciałoby się powiedzieć, że zwiedzałyśmy tylko takie, ale wiadomo, jak jest…

Ciekawe miejsca w Toruniu

 Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu

 Wieże widokowe w Toruniu

 Zamek Dybowski w Toruniu

Ciekawe miejsca w Toruniu

Ciekawe miejsca w Toruniu. Przez 2 lata mieszkania w grodzie Kopernika udało nam się co nieco z nich odkryć. Dziś w tym krótkim wpisie podzielimy się z Wami naszą wiedzą na temat tego, które miejsca w Toruniu naprawdę warto odwiedzić. Tak z pamięci, na szybko, nas najbardziej zachwycił Dom Legend Toruńskich na ulicy Szerokiej. Jest to atrakcja nie tylko dla dzieci, dorośli też będą się tam świetnie bawić. Jak Toruń, to pierniki, a więc Żywe Muzeum Piernika. Jeśli chcecie się w nie zaopatrzyć, polecamy liczne sklepiki na rynku. Z Muzeów całkiem podobało nam się Muzeum Uniwersyteckie i jego wystawa o Chrzcie Polski oraz Muzeum Zabawek i Bajek, które zostało przeniesione w okolice Rynku. Jeśli będziecie mieć jeszcze czas, możecie zajrzeć do toruńskiego ZOO, choć zdarzało nam się bywać w lepszych tego typu miejscach.

Ciekawe miejsca w Toruniu

Ciekawe miejsca w Toruniu

Ciekawe miejsca w Toruniu

Mnóstwo toruńskich atrakcji

Jeśli o ciekawych miejscach mowa, nie możemy nie wspomnieć o krzywej wieży w Toruniu, smoku, który znajduje się na drodze wiodącej do zamku krzyżackiego niedaleko restauracji Snackarnia. Warto obejrzeć także krzesełka rycerskie tuż obok Baju Pomorskiego. Jeśli będziecie mieli czas, możecie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z ławeczką w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu. Oczywiście, nie możecie zapomnieć o wizycie w Planetarium, pamiątkowej fotografii z osiołkiem, Kopernikiem, czy pieskiem Filusiem.

Ciekawe miejsca w Toruniu

Ciekawe miejsca w Toruniu

Ciekawe miejsca w Toruniu

Na nudę nie można narzekać 🙂

Gród Kopernika to duże miasto, więc na brak atrakcji nie można narzekać. Ciekawe miejsca w Toruniu to tak naprawdę subiektywny przekaz miejsc, które zapadły nam w pamięci najbardziej. Choć mieszkałyśmy tam blisko 2 lata, z całą pewnością nie udało nam się odkryć wszystkiego. Polecić na spacer możemy np. Bulwar Filadelfijski, przepłynięcie się statkiem (ta atrakcja wciąż przed nami!), zwiedzenie ruin zamku krzyżackiego. Jeśli ciekawią Was inne wpisy z grodu Kopernika zapraszamy do zakładki Toruń, gdzie dokładniej opisałyśmy więcej miejsc.

Ciekawe miejsca w Toruniu

Ciekawe miejsca w Toruniu

Ciekawe miejsca w Toruniu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także