W grodzie Kopernika spędziłyśmy dwa lata studiów, jednak nadal bardzo lubimy tam wracać. W dzisiejszym wpisie polecamy Wam wieże widokowe w Toruniu.

Wieże widokowe w Toruniu

 Latarnie morskie i wieże widokowe w Polsce

 Wieża widokowa na Dziewiczej Górze

 Mostek Pokutnic we Wrocławiu

Wieże widokowe w Toruniu

Wieże widokowe w Toruniu to zarazem punkty widokowe, z których możecie podziwiać szerszą panoramę miasta. Co najważniejsze, wybrałyśmy sprawdzone i zarazem tanie lub bezpłatne miejsca. Być może nie wiemy o jakimś punkcie, dlatego wdzięczne będziemy za Wasze dodatkowe spostrzeżenia. No to zaczynamy.

Katedra św. Janów i wieża widokowa w Toruniu

Na początek Katedra św. Janów i wieża widokowa w Toruniu. Miejsce to znajduje się bardzo blisko rynku, gdy udamy się bardziej w stronę Bulwaru Filadelfijskiego. Zwiedzanie Kościoła jest bezpłatne, a wstęp na wieżę to koszt kilku złotych. Z tego co pamiętamy w kasie biletowej można też kupić drobne pamiątki, a nawet jeśli na nic się tam nie skusicie, nieopodal znajduje się mnóstwo straganów z drobnostkami. Wracając do wieży, schody tam są raczej wątpliwej jakości, ale można podziwiać dzwon, którego dotknięcie podobno przynosi szczęście.

Wieża ratuszowa, znajdująca się tuż przy pomniku Kopernika na Rynku

Wieża ratuszowa połączona z Muzeum znajduje się typowo przy pomniku Kopernika. Można kupić bilet tylko na jedną atrakcję, jednak łączony wychodzi korzystniej cenowo. Schody tam są dość strome, jak wiadomo, jest wysoko, dlatego nie jesteśmy przekonane, czy to atrakcja dla rodziców z małymi dziećmi. Niemniej, widok z gory jest naprawdę przepiękny, więc warto tam zajrzeć.

Kępa Bazarowa, znajdująca się niedaleko Dworca PKP

Kępa Bazarowa niedaleko Dworca PKP Toruń Główny jest raczej punktem widokowym, jednak i tak postanowiłyśmy ją zawrzeć w tym wpisie. Co prawda, po zmroku samodzielnie byśmy się tam nie wybrały, jednak w większej grupie warto tam zajrzeć. Po 21 lub 22 możemy oglądać podświetlony Toruń, co wygląda przepięknie. Najlepiej wybrać się tam, gdy już się ściemni, jednak możemy tam spotkać różne towarzystwo. Lepiej być zabezpieczonym i iść w większej grupie.

Zamek Dybowski w Toruniu

Kolejna niezbyt bezpieczna atrakcja. Aby tam dojść trzeba pokonać naprawdę wielkie chaszcze i las. Na miejscu możemy zastać elementy społeczeństwa. Mnóstwo tam butelek po piwie i innych alkoholach, są także osoby w stanie nietrzeźwym. Jest to miejsce rzadko odwiedzane przez zwiedzających, raczej opuszczone, jeśli jednak naprawdę musicie możecie się tam wybrać, pamiętajcie o tym, by wziąć ze sobą co najmniej kilku znajomych.

Który punkt widokowy najbardziej Was zainteresował?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także