Uwierzycie, że już pierwszy kwietnia? Chciałybyśmy, aby nasz marcowy pracoholizm był tylko Prima Aprillisowym żartem. Trochę przesadziłyśmy…

Było, minęło… w marcu 2019 r

Było, minęło w styczniu 2019 r.

Pozyskiwanie nowych czytelników

Sistersowe polecajki #43

Może wirtualna asystentka?

Byłyśmy tak zagonione po lutowych przebojach, że pomyślałyśmy sobie, że jeśli czegoś nie zrobimy, oszalejemy. Wpadłyśmy na pomysł zatrudnienia osoby, która dodawałaby zdjęcia na nasz Instagram. Wystawiłyśmy stosowne ogłoszenie, dogadałyśmy szczegóły. I czekałyśmy, czekałyśmy…. Okazało się bowiem, że rano to równie dobrze południe, a wieczór – północ. Mówiłyśmy o tym na naszym Instastories, nie lubimy ludzi niesłownych. Rozumiemy, że są różne zdarzenia losowe, zdrowotne. Martyna, gdy nie była w stanie, po prostu nie podejmowała się żadnych zobowiązań. Zerwałyśmy umowę, ale co pokazała nam ta sytuacja? Jeżeli wcześniej przygotujemy sobie gotowe materiały, same jesteśmy w stanie to ogarnąć.

Obejrzany film

W marcu udało nam się wybrać jedynie na jedną ekranizację. ,,Chłopiec z burzy” okazał się być przepiękną historią o chłopcu, wychowywanym z pelikanami z dala od ludzi. Ojciec po ogromnej tragedii, jaka spotkała ich rodzinę, opuszcza tłumy ludzi i razem z synem przeprowadza się na odludzie. W czasie jednej z wypraw malec spotyka trzy małe pisklęta pelikana. Udaje mu się je uratować. Pan Mędrek, Pan Dumek oraz Pan Percivale. To właśnie ten ostatni staje się jego ulubieńcem. Tym większy jest ból, gdy… Każdy powinien obejrzeć tę ekranizację. Nie sposób przejść obok niej obojętnie. Można także zapoznać się z wersją książkową.

Odbyte podróże

wycieczka do Berlina i Poczdamu – razem z Biurem Turystyki Oskar na początku marca wybrałyśmy się na wycieczkę do Niemiec. Odwiedziliśmy Muzeum Techniki w Berlinie oraz wystawę poświęconą Harry’emu Potterowi w Poczdamie. Tak nam się podobało, że na połowę maja wykupiłyśmy wycieczkę do Holandii, tym razem 4-dniową z noclegiem. Nie możemy się doczekać. Uwielbiamy wojaże, więc tym bardziej cieszymy się, że już wiosna!

Było, minęło… w marcu 2019 r.

Było, minęło… w marcu 2019 r.

Targi Książki w Poznaniu – Martyna jako miłośniczka książek, nie potrafiła odpuścić takiego wydarzenia. Kilkadziesiąt stoisk, spotkania z autorami. Udało nam się spotkać Ewę Formellę, zdobyć autograf od Agaty Przybyłek. Nie omieszkałyśmy także kupić przedpremierowo wówczas najnowszej książki Remigiusza Mroza, czyli ,,Umorzenia”. Fantastyczne wydarzenie!

Było, minęło… w marcu 2019 r.

Spotkania autorskie

z Krystyną Mirek w Inowrocławiu

Autorkę miałyśmy okazję poznać 1,5 roku temu w Wągrowcu. Gdy dowiedziałyśmy się, że ponownie będzie tak blisko nas, postanowiłyśmy się wybrać. Polska pisarka debiutowała kilka lat temu, na koncie ma już ponad 20 powieści. Pisze o kobietach i dla kobiet, jej wszystkie powieści zawsze mają szczęśliwe, nie wiadomo dla kogo, zakończenie. Uwielbiamy czytać jej najnowsze publikacje.

Było, minęło… w marcu 2019 r.

z Magdaleną Majcher w Kórniku

Pisarka wydała już 10 książek i to właśnie z jej najnowszym dziełem było związane spotkanie w Wielkopolsce. Razem przeczytałyśmy ponad połowę jej książek, więc postanowiłyśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Było kameralnie, ale bardzo przyjemnie. Z pewnością zapoznamy się z innymi książkami Magdaleny Majcher, a autorka już niebawem pojawi się w Poznaniu.

Było, minęło… w marcu 2019 r.

Było, minęło… w marcu 2019 r.

Marzec był niezwykle intensywny. Zastanawiałyśmy się nieraz, czy jesteśmy robotami, które wciąż mogą przyjąć jeszcze więcej i więcej klientów. Wyszła w tym momencie nasza głupota i brak asertywności, które nie pozwoliły nam po prostu powiedzieć, że nie, już nie mamy terminów. Każdy przecież jest taki poszkodowany i natychmiast potrzebuje pomocy. Nie omieszkałyśmy także planować dalszych podróży. Początkowo chciałyśmy pojechać do Holandii już w kwietniu, ale ostatecznie niższa cena przekonała nas do połowy maja. Będzie dłużej jasno, więc też przyjemniej będzie zwiedzać. Już 15 kwietnia natomiast ruszamy na 4 dni do pomorskiego. Nie możemy się doczekać!

W marcu Martyna zakończyła także jeden projekt, o którym marzyła od dawna. Niedługo wszystko stanie się jasne. Będzie rewelacyjnie!

Ostatnie dwa dni miesiąca spędziłyśmy na REWELACYJNYM szkoleniu Lider +. Moduł I: Kierowanie ludźmi w praktyce. Jesteśmy zachwycone panującą na warsztatach atmosferą oraz wiedzą, którą udało nam się pozyskać i usystematyzować. Być może napiszemy obszerniejszą relację z tego wydarzenia, jesteś zainteresowany?

Literacki marzec

Martyna

 1. ,,Umorzenie” Remigiusz Mróz
 2. ,,Randka z Hugo Bosym” Agnieszka Lingas-Łoniewska
 3. ,,Jeszcze jeden uśmiech” Magdalena Majcher
 4. ,,Prawdy i tajemnice” Sylwia Trojanowska
 5. ,,Martwe dziewczyny” Graeme Camerton
 6. ,,Pozłacane wilki” Roshani Chokshi
 7. ,,Nocny Ogrodnik” Jonathan Auxier
 8. ,,O psie, który wrócił do domu” Bruce W. Cameron
 9. ,,Rok na Kwiatowej. Zapach bzu” Karolina Wilczyńska
 10. ,,Królowa oszczędzania. Mój rok bez zakupów” Cait Flanders
 11. ,,Tam, gdzie serce twoje” Krystyna Mirek
 12. ,,Love&Gelato” Jenna Evans Welch
 13. ,,Love&Luck” Jenna Evans Welch
 14. ,,Opowiem Ci o zbrodni” Praca zbiorowa
 15. ,,Okrutny książę” Holly Black
 16. ,,Instytut Piękności” Maria Paszyńska
 17. ,,Ta Druga” Michelle Frances

Paulina

 1. ,,Zakochane Trójmiasto” Praca zbiorowa
 2. ,,Coś tu nie gra” Joanna Szarańska
 3. ,,Umorzenie” Remigiusz Mróz
 4. ,,Łaskun” Katarzyna Puzyńska
 5. ,,Dom Czwarty” Katarzyna Puzyńska
 6. ,,Czarne narcyzy” Katarzyna Puzyńska
 7. ,,Nora” Katarzyna Puzyńska
 8. ,,Rodzanice” Katarzyna Puzyńska
 9. ,,O psie, który wrócił do domu” Bruce W. Cameron
 10. ,,Śmierć w blasku fleszy” Alek Rogoziński
 11. ,,Tam, gdzie serce twoje” Krystyna Mirek
 12. ,,Kołysanka z Auschwitz” Mario Escobar

Jak Ci minął marzec?

Zajrzyj także na nasz Instagram @pojedztam

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także