Park Wilsona w Poznaniu znajduje się niedaleko Palmiarni. Warto zarezerwować sobie więcej czasu i odwiedzić obie atrakcje podczas jednego zwiedzania.

Park Wilsona w Poznaniu

 Rogalowe Muzeum Poznania

 Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza w Poznaniu

 Wielkopolskie Muzeum Wojskowe

Palmiarnia, ach, ta Palmiarnia

Palmiarnię w Poznaniu chcemy odwiedzić już chyba od 5 lat. Oczywiście, w ciągu całego życia na pewno byłyśmy już tam kilkukrotnie, jednak chciałybyśmy napisać o niej wpis na blogu. Zawsze jednak coś stawało nam na przeszkodzie, tym bardziej, że Palmiarnia znajdowała się w innym rejonie miasta, niż my jeździłyśmy. W końcu jednak postanowiłyśmy się przemóc i stwierdziłyśmy, że skoro i tak jedziemy do Poznania, to Palmiarnię możemy odwiedzić. Zapomniałyśmy jednak o tym, że w poniedziałki jest nieczynna…

Park Wilsona w Poznaniu

Park Wilsona w Poznaniu

Park Wilsona w Poznaniu

Park Wilsona w Poznaniu

Park Wilsona w Poznaniu

Na początek jednak postanowiłyśmy wybrać się na zwiedzanie parku. Park Wilsona w Poznaniu, o którego istnieniu dowiedziałyśmy się na miejscu, okazał się tu temu doskonały. Jest tam mini wodospad, punkt widokowy, jezioro, fontanna, ławeczki, mnóstwo zieleni i kwiatów. Wbrew pozorom, Park Wilsona w Poznaniu zajmuje całkiem sporą powierzchnię. Obejść można go spokojnie w kilkanaście minut, jednak dobrze zarezerwować sobie czas na podziwianie przyrody, czytanie książki, czy wypoczynek w słońcu lub cieniu, co kto woli. Zarówno do Parku, jak i Palmiarni bardzo łatwo można dojechać z Dworca PKP Poznań Główny. Wysiadacie praktycznie przed obiema atrakcjami.

Park Wilsona w Poznaniu

Park Wilsona w Poznaniu

Park Wilsona w Poznaniu

Park Wilsona w Poznaniu

Warto odwiedzić obie atrakcje jedną po drugiej

Jak już wspomniałyśmy, z racji tego, że obie atrakcje są kilka kroków od siebie warto zarezerwować sobie co najmniej godzinę, by zwiedzić je obie podczas jednej wycieczki. Dobrze wiemy, jak to jest z odkładaniem jednego miejsca wartego uwagi na później. Wszyscy już tamtego dnia zdajecie sobie sprawę z tego, że szybko tam nie wrócicie, bo nie będziecie mieli ochoty lub pieniędzy na kolejną podroż. Wychodzimy z założenia, że warto korzystać ile się da i dlatego podczas wyjazdu do nowych miast zawsze staramy się zwiedzić jak najwięcej. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Znacie Park Wilsona w Poznaniu?

Park Wilsona w Poznaniu

Park Wilsona w Poznaniu

Park Wilsona w Poznaniu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także