Dziś mamy bardzo zabiegany dzień. Kończyłyśmy poprawianie pracy magisterskiej, aby jeszcze dziś wysłać jakąś szybką przesyłką. Na szczęście, udało nam się przygotować dla Was Sistersowe polecajki #49.

Sistersowe polecajki #49

 Sistersowe polecajki #46

 Sistersowe polecajki #47

 Sistersowe polecajki #48

Co polecamy?

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie zna nazwiska Emmanuela-Schmitta, francuskiego pisarza, autora m.in. krótkiej formy ,,Oskara i pani Róży”, przepięknej historii o przemijaniu. Ostatnio czytałam ,,Zazdrośnice” i ,,Napój miłosny”. Uwielbiam prozę tego autora!

Kilka dni temu byłyśmy w Muzeum Historii Farmacji w Łodzi, gdzie widziałyśmy zielniki wykonane przez studentów UŁ, tymczasem Ilona podpowiada, jak zrobić zielnik dla ucznia szkoły podstawowej. Fantastyczne! Szczerze mówiąc, same z chęcią byśmy zaangażowały dzieci, żeby stworzyły takie pamiątki. Wiedza połączona z zabawą. Idealnie.

Czy są tutaj przyszłe mamusie? Z pewnością zainteresuje Was wpis położnej Kasi nt. podróżowania w ciąży. Autorka przygotowała przegląd środków transportu,w skazała plusy i minusy każdego z nich. Bardzo dobra robota!

Wpisów każdy bloger pisze co najmniej kilka w miesiącu, ale jak napisać dobry wpis sponsorowany? Na to pytanie odpowiada Marta. Co prawda, większość porad nie jest dla nas nowością, ale może Wy wyciągniecie coś dla siebie.

Co jeszcze?

Pod wielce szeroko rozumianym wpisem p.n. dzisiejsza młodzież to nasze własne dzieło kryje się nie tylko historia, zauważona przypadkowo na ulicy, ale także uczulenie na to, że sami mamy wpływ na to, jak będą wyglądać przyszłe pokolenia. Bo to my je wychowamy.

Pewnie gdy zauważycie jakieś spotkanie większośc z Was ma milion wymówek – bo to za daleko, a drogo, nie chce mi się, nie mam czasu. Czasem też tak mamy! Esensja odpowiada jednak dlaczego warto jeździć na konferencje dla blogerów. Plusów jest zdecydowanie więcej, niż pozornych przeszkód 🙂

W parkach miniatur byłyśmy (na Dolnym Śląsku  i w Pobiedziskach), ale Park miniatur ogrodów jest dla nas kompletną nowością. Znajduje się niedaleko Trójmiasta, więc jak tylko nadarzy się okazja to z pewnością tam pojedziemy. A Wy? Znacie to miejsce?

Sistersowe polecajki #49

Gdy trafi się pierwsza oferta współpracy, każdy z nas zastanawia się na ile wycenić swoją pracę. Zakładając tego bloga podjęłyśmy decyzję, że nie będziemy pracować za barter i tego się trzymamy. Nie znaczy to jednak, że pogardzimy recenzyjną książką na blogu książkowym 🙂

Dzisiejsze polecajki coś nam się bardzo współpracowo-blogowe zrobiły. Mamy nadzieję, że wyniesiecie z nich coś dla siebie, np. zasady dobrej współpracy. Dziewczyny mówią o tym, jakie zachowania trzeba podjąć, by współpraca była udana.

Początkujący bloger zastanawia się, gdzie założyć bloga. Nurtuje go także wiele innych kwestii. Justyna, która swoją stronę prowadzi już kilka lat, ostatnio brała udział w rzeszowskim wystąpieniu, gdzie przedstawiła swoją prezentację. Niemal całość opisała na blogu, warto poczytać.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także