Gniewkowo, miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim niedaleko Inowrocławia. Pewnie przejeżdżaliśmy przez nie wielokrotnie, ale nie wiedziałyśmy, że Rynek w Gniewkowie jest warty zobaczenia.

Rynek w Gniewkowie

 Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

 Stara Apteka w Inowrocławiu

 Solanki w Inowrocławiu

W drodze do Torunia

Postanowiłyśmy skorzystać z pięknej majowej pogody i na końcu majówki wybrać się z wizytą do grodu Kopernika. Już jadąc w pierwszą stronę zwróciłyśmy uwagę na Gniewkowo, jednak po wpisaniu w Google wyskoczyło nam, że raczej nie ma sensu się tam zatrzymywać. W Toruniu spędziłyśmy kilka godzin i doszłyśmy do wniosku, że może znajduje się tam rynek. Okazało się, że jest i ze zdjęć wynikało, że bardzo ładny. W drodze powrotnej postanowiłyśmy więc zobaczyć rynek w Gniewkowie.

Rynek w Gniewkowie

Rynek w Gniewkowie

Rynek w Gniewkowie

Rynek w Gniewkowie znajduje się bardzo blisko głównej drogi, nie ma problemu z parkowaniem, gdyż wokół jest mnóstwo miejsc postojowych. Na środku znajduje się pomnik Władysława Białego w Gniewkowie, który widać już z daleka. Gdy udamy się nieco w dół, zobaczymy przepiękny Kościół z wieżą widoczną z rynku. Na bocznej ścianie budynku znajduje się także warty obejrzenia mural. Rynek w Gniewkowie nie jest może bardzo wielki, jednak nie zabraknie tutaj ławeczek, na których można usiąść z dobrą książką. Gdyby nie to, że droga do Torunia prowadziła przez to miasto pewnie jeszcze przez długi czas nie odkryłybyśmy tego cudownego miejsca. Tuż obok, dosłownie kilka kroków od rynku znajduje się Biedronka dla spragnionych zakupów :))

Rynek w Gniewkowie

Rynek w Gniewkowie

Inowrocławskie Solanki

Gniewkowo i Inowrocław dzieli tylko ok. 20 kilometrów, więc przy okazji wizyty w jednej miejscowości można odwiedzić też drugą. Ze swojej strony polecamy wizytę w inowrocławskich Solankach, a na obiad można wybrać się do Starej Apteki, która znajduje się bardzo blisko wspomnianego miejsca. Zajrzeć możecie także do Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu albo poszukać śladów królowej Jadwigi w tym mieście. Na co byście się nie zdecydowali, i tak powinniście czuć się usatysfakcjonowani.

Rynek w Gniewkowie

Rynek w Gniewkowie

Rynek w Gniewkowie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także