Możemy chyba powiedzieć, że rogalińskie dęby stały się jednym z chętniej odwiedzanych miejsc w Wielkopolsce. Z pewnością najbardziej z malowniczych krajobrazów cieszą się mieszkańcy Poznania i okolic.

Rogalińskie dęby

 Pałac w Rogalinie

 Zamek w Kórniku

 Arboretum w Kórniku

Pałac w Rogalinie

Nie przeszkadza to jednak mieszkańcom z dalszych części województwa, czy Polski pokonać trasę i dotrzeć do Rogalina, gdzie ogromną popularnością cieszy się także sam pałac. Jak pewnie się domyślacie, byłyśmy tam kiedyś dawno, dawno temu, kiedy jeszcze dęby nie były takie stare, a żaby tak głośno nie kumkały, więc była to dla nas fantastyczna przygoda móc wrócić jeszcze raz wspomnieniami do odbytych podróży, obejrzanych miejsc, porównać, jak wszystko się zmieniło przez te wszystkie lata.

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Największą popularnością cieszą się z pewnością dęby nazwane imionami trzech założycieli krajów zachodnio-słowiańskich: Lech, Czech i Rus. Znajdują się one na początku ścieżki wytyczonej między kilkusetletnimi drzewami. Rogalińskie dęby zajmują sporą powierzchnię, niektóre zostały uszkodzone przez pioruny, inne są nieco naznaczone zębem upływającego czasu, są jeszcze i takie, które radzą sobie świetnie. Mimo, że są drogowskazy, nie ma wytyczonej jednej ścieżki, którą powinniśmy podążać. Został jednak wyróżniony dąb Edwarda, trzeba przyznać, że zrobił na nas ogromne wrażenie! Niedaleko znajdują się łęgi. W spokojny dzień można przystanąć i zasłuchać się w kumkaniu żab. A jeśli będziecie mieli szczęście, usłyszycie także pukanie dzięcioła.

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Pięknie tam!

Rogalińskie dęby to jednak nie tylko tradycja, czy miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. To cel podróży wielu osób, które chcą uciec od codziennego pędu, zaszyć się choć na chwilę w ciszy, przespacerować urokliwymi ścieżkami wśród wiekowych drzew, a także… stworzyć pamiątkę na całe życie, wykonując tam swoją sesję ślubną. Trzeba przyznać, że Wielkopolska posiada naprawdę wiele urokliwych miejsc, o których istnieniu dowiadujemy się czasem przypadkiem, czasem Wy podpowiadacie nam miejsca warte uwagi. Gdy dodałyśmy zdjęcia z tych terenów na Instagram Pojedztam.pl okazało się, że niektórzy z Was spacerowali właśnie w rogalińskim parku i wykonywali zdjęcia. Wspaniała pamiątka na lata!

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Rogalińskie dęby

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także