Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem to dość droga atrakcja, jednak naszym zdaniem warta uwagi. Sprawdź, dlaczego warto się tam wybrać.

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

 Papugarnia Krupówki w Zakopanem

 Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem

 Gubałówka w Zakopanem

Figury woskowe = morze

Muzeum Figur Woskowych kojarzy nam się przede wszystkim z morzem. Zawsze podczas pobytu nad naszym polskim Bałtykiem udawało nam się do takich miejsc zajść i porobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Byłyśmy więc bardzo miło zaskoczone, gdy okazało się, że Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem znajduje się na Krupówkach i cieszy się sporym zainteresowaniem turystów. Opinie na jego temat są naprawdę różne, my jednak jesteśmy zadowolone z wizyty w tym miejscu.

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem to atrakcja, na którą należy sobie uszykować dużo pieniędzy. Byłam dość niemile zaskoczona, gdy okazało się, że bilet normalny kosztuje aż 20 złotych. Faktem jest, że możemy tam siedzieć od otwarcia aż do zamknięcia muzeum, bo nikt nas nie wygania. Kilkadziesiąt złotych za jeden bilet wydawało mi się lekką przesadą. Zmieniłam zdanie, gdy weszłam do środka i okazało się, że postaci jest co najmniej kilkadziesiąt. Do obejrzenia mamy jedną dużą salę oraz kilka wnęk. Wszystkie eksponaty są podpisane i jest prośba o ich nie dotykanie.

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Kogo by tam nie było…

Postacie z figur są naprawdę różnorodne. Spotkamy tutaj postaci ze świata sportu, polityki, seriali, bajek. Tak naprawdę przekrój głównych kategorii jest ogromny. Nie wiadomo, na co najpierw patrzeć. Oczywiście można robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Przestrzeń między postaciami jest dość mała, dlatego często zdarza się, że w kadrze mamy innych zwiedzających. Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem naprawdę robi wrażenie, dlatego warto tam zajrzeć i odżałować to 20 złotych, gdyż naprawdę warto zwiedzić to miejsce. Naszym zdaniem, atrakcja jest warta uwagi. Na jej zwiedzanie warto zarezerwować sobie co najmniej 30 minut.

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

To nie jedyna atrakcja miasta. Okazuje się, że Zakopane ma naprawdę wiele do zaoferowania, w tym darmowych atrakcji. Do tych zaliczają się oczywiście wszystkie górskie szlaki, a najbardziej popularny to ten nad Morskie Oko. Miałyśmy okazję udać się tam raz w Szkole Podstawowej i nieco się zmęczyłyśmy. Widoki jednak były niezapomniane. Można także wjechać wagonikiem lub kolejką na Gubałówkę, skąd rozciągają się świetne widoki. Nie zapomnijmy także o Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu ,,Jutrzenka”, czy Muzeum Tatrzańskim im. dra Tytusa Chałubińskiego w tym mieście. Bardzo polecamy także Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które odwiedził papież Jan Paweł II. W mieście znajduje się także Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma, a także muzeum twórcy Koziołka Matołka. Tuż obok Muzeum Figur Woskowych jest Papugarnia, a nieco dalej Galeria Sztuki XX wieku w Willi Oksza. Warto znaleźć także czas na spacer zakopiańskimi Krupówkami.

Gdzie spać w Zakopanem?

Z racji tego, że atrakcji jest tak dużo, warto tutaj spać. Okazuje się, że noclegi w Zakopanem można znaleźć w naprawdę różnym zakresie cenowym. Nie będziemy ukrywać, że dla nas spore znaczenie ma odległość od licznych atrakcji, czy centrum miasta. Nam obejście wszystkie zajęło dobry dzień, a już tym razem nie byłyśmy nad Morskim Okiem. Pozostaje nam więc wrócić tam ponownie, tym razem może z nocowaniem. Nocleg w centrum miasta wiąże się pewnie z większymi kosztami, ale prawda jest taka, że mamy wtedy bliżej do atrakcji. Nie zawsze jednak niska cena oznacza taki komfort. Czasem można się naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczyć, do czego Was zachęcamy. Zakopane może być dobrą bazą wypadową nie tylko do zwiedzania miasta, ale także okolic. Noclegi wiążą się że sporym wydatkiem, jednak prawda jest taka, że dzięki nim możemy zobaczyć o wiele więcej miejsc. Od nas do Zakopanego jest co najmniej pół dnia jazdy, więc tym bardziej cenimy możliwość, że możemy tam przenocować. Noclegi w Zakopanem są naprawdę bardzo korzystne.

Noclegi Zakopane– Nasz apartament

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także