Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie (ul. Hallera 19) to kolejne z miejsc, znajdujące się w dawnym Domu Rybaka. Czy 10 złotych za bilet normalny okazało się cenę adekwatną do atrakcji?

Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie

Pamiętacie labirynty, w których po drodze wyskakiwały różne stwory, piski odbiorców i moc śmiechu na końcu? Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie nie przewidział aż takich atrakcji. Faktem jednak jest, że na moc wrażeń nie będziemy narzekać. Zaraz po zakupieniu biletu i przekroczeniu kotary z lewej strony zaczynamy się zastanawiać, czy tak schudliśmy/przytyliśmy. Tak, dobrze się domyślacie. Pierwszą atrakcją jest bowiem Gabinet śmiechu, gdzie możemy spojrzeć, jak chcielibyśmy lub nie wyglądać. Możemy także zmierzyć ile mamy wzrostu. Kolejne pomieszczenia to naszpikowane atrakcjami iluzji stanowiska, z których możemy do woli korzystać.

Iluzja, ach, iluzja

Najbardziej spodobała nam się ,,stacja” Zawsze do góry nogami, gdzie z pozoru jeden obrazek ma w sobie podwójne znaczenie, po obróceniu go o 180 stopni okazuje się, że skrywa zupełnie inny przekaz, niż początkowo nam się wydawało. Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie przygotował dla swoich odbiorców kilka, czy nawet kilkanaście stanowisk, gdzie wykorzystano efekt ruchomych zwierząt, jak np. przy kręceniu czymś na kształt walca, czy przesuwania szybką, za którą kowboj galopował z lassem. Trzeba przyznać, że wielu młodszych i starszych zwiedzających było zachwyconych mnogością i różnością atrakcji, jakie zostały dla nich przygotowane. Dawny Dom Rybaka to jednak nie tylko Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie, ale również taras widokowy z przepiękną panoramą miasta oraz Prywatne Muzeum Motyli.

Prywatne Muzeum Motyli

Jeżeli już o tym ostatnim mowa, cena biletu normalnego także wynosi 10 złotych, jednak atrakcji nie można porównać z Magicznym Zawrotem Głowy. 2 piętra poniżej, w Muzeum Motyli mamy kilka pomieszczeń z nieżywymi motylami, które możemy oglądać. Znajduje się także coś w rodzaju interaktywnego quizu na ich temat, po odpowiedzi podświetlają się odpowiednie diody. Jeżeli jednak jesteście miłośnikami tych owadów, warto zajrzeć tam oraz później udać się do miejsca, gdzie iluzja wyziera z każdego kąta, a na koniec skusić się na wejście na taras widokowy w Domu Rybaka.

Następny artykuł

Rynek w Pucku

Zobacz także

  • Jakie fajne miejsce 🙂

  • Bubble butt

    Byłam w takim miejscu, ale w Łebie 🙂 Fajne miejsce 🙂

  • Na muzeum motyli raczej bym się nie skusiła. Niemniej cała ta iluzja i dobra zabawa mnie zachęcają 🙂

    • Aż tak daleko nie macie, więc warto się wybrać 🙂