Lubelskie po raz pierwszy odwiedziłyśmy jakieś 2 lata temu. Niedawno udało nam się tutaj wrócić. Góra zamkowa w Chełmie była jedną z atrakcji, które udało nam się zobaczyć.

Góra zamkowa w Chełmie

 Podziemia kredowe w Chełmie

 Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze

 Ośrodek Wczasowy ,,Świtezianka” w Okunince

Drugi raz w Lubelskim

Z centrum Wielkopolski na Lubelszczyznę jest bardzo daleka droga. Nie ma więc się czemu dziwić, że lubelskie odwiedziłyśmy dopiero dwukrotnie. Podczas pierwszej wyprawy skupiłyśmy się na Kazimierzu Dolnym, Zamościu i Lublinie. Za drugim poszłyśmy nieco dalej i byłyśmy w Sobiborze, Chełmie, Cycowie, Uhrusku i kilku innych miejscach. Przed nami jeszcze wiele miejsc do odkrycia, więc na pewno jeszcze nie raz postaramy się tutaj wrócić. Mamy nadzieję, że nastąpi to wcześniej niż później.

Góra zamkowa w Chełmie

Wycieczka do Chełma

W te wakacje postanowiłyśmy wybrać się na kolonie jako opiekunki. Program był bardzo bogaty, a jedna z wycieczek miała się odbyć właśnie do Chełma. Bardzo nas to ucieszyło, gdyż tam nas jeszcze nie było. Mimo tego, że spędziłyśmy tam tylko kilka godzin, udało nam się odwiedzić górę zamkową oraz Podziemia Kredowe w tym mieście. Udało nam się przespacerować także centrum miasta. Dość sporo tutaj straganów, więc jest się w czym obkupić. Sporym udogodnieniem dla turystów będzie z pewnością obecność dworców PKP i PKS w Chełmie.

Góra zamkowa w Chełmie

Góra zamkowa w Chełmie

Góra zamkowa w Chełmie

Góra zamkowa w Chełmie znajduje się tuż przy Bazylice. Jest to bardzo blisko centrum miasta, więc nie ma problemu z dojściem. Góra zamkowa w Chełmie jest to najstarsza, a zarazem najwyższa część tej miejscowości. Podziwianie widoków z góry jest bezpłatne, więc naprawdę warto skorzystać z tej możliwości, gdy będziecie w okolicy. Wejście nie jest bardzo kłopotliwe i nie nastręcza większych trudności. Najpierw można wejść na niższy punkt, a następnie pokonać kilkadziesiąt schodów i oglądać Chełm z jeszcze szerszej perspektywy. Mimo tego, że w miejscowości nie spędziłyśmy zbyt wiele czasu, nie żałujemy, że dane nam było ją odwiedzić.

Góra zamkowa w Chełmie

Góra zamkowa w Chełmie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także