Barka Lemara w Bydgoszczy to kolejne wodne muzeum, które udało nam się odwiedzić w 2016 roku. Czy nas zachwyciło?

Barka Lemara w Bydgoszczy

 Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

 Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

 Europejskie Centrum Pieniądza w Bydgoszczy

Zaczęło się od dwóch statków w Gdyni

Statek zawsze kojarzył nam się z rejsem po morzu, których nie wspominamy zbyt miło. Strasznie chybotało i nie była to nasza ulubiona atrakcja, którą byśmy wspominały z sentymentem. Wszystko zmieniło się podczas rejsu statkiem w Kaliningradzie. Później zobaczyłyśmy jeszcze dwa stojące i przeznaczone do zwiedzania statki-muzea w Gdyni. Oczywiście, postanowiłyśmy obejrzeć je dokładnie od środka. Gdy dowiedziałyśmy się, że czeka na nas Barka Lemara w Bydgoszczy także postanowiłyśmy ją poznać.

Barka Lemara w Bydgoszczy

Barka Lemara w Bydgoszczy

Barka Lemara w Bydgoszczy

Barka Lemara w Bydgoszczy

Barka Lemara w Bydgoszczy znajduje się koło mostu, tuż obok Muzeum Spichrze nad Brdą. Nie sposób jej nie zauważyć, choć wcześniej jakoś nie zwracałyśmy na nią uwagi. Po prostu nie wiedziałyśmy czego wypatrywać. Wstęp kosztuje 1 złoty, czyli nie jest to żaden majątek. Oprowadzanie po statku trwa bardzo krótko, można robić pamiątkowe zdjęcia. Największą atrakcją cieszą się jednak różne tematyczne warsztaty dla najmłodszych. Nie mamy pojęcia, czy wstęp jest płatny, czy nie, tego byście musieli się dowiedzieć. Niemniej, Barka Lemara w Bydgoszczy to miejsce idealne do zwiedzania, jeśli chcecie oswoić się z wodnymi pojazdami.

Barka Lemara w Bydgoszczy

Barka Lemara w Bydgoszczy

Barka Lemara w Bydgoszczy

Statek Sołdek w Gdańsku

Tak nam się te morskie okręty spodobały, że podczas wizyty nad morzem postanowiłyśmy sprawdzić, co do zwiedzania zaoferuje nam Statek Sołdek w Gdańsku. W cenie biletu łączonego możemy mieć zwiedzanie Statku, Spichrzy i Muzeum Morskiego oraz rejs promem w obie strony przez Motławę. Szczerze mówiąc, bilet łączony wychodzi cenowo bardzo korzystnie, więc warto się na niego skusić. Sam Statek Sołdek okazał się być ciekawym miejscem do zwiedzania. Można obejść kajuty mieszkalne, maszynerię, obejrzeć go z bliska. Na brak atrakcji z pewnością nie można narzekać. Jak widzicie, statki są w kilku miastach. Możecie wybrać najdogodniejsze z nich i obejrzeć choć jeden. Pamiętajcie, że nasza lista to kropla w morzu wszystkich okrętów przeznaczonych do zwiedzania w Polsce.

Barka Lemara w Bydgoszczy

Barka Lemara w Bydgoszczy

Barka Lemara w Bydgoszczy

Barka Lemara w Bydgoszczy

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także