Nie zawsze mamy czas aby obejść całe miasto. Niekiedy zdarza się też tak, że nie ma autobusów miejskich lub nie dojeżdżają do miejsca, gdzie chcemy się dostać. Nie wszystkie miasta oferują bilety dniowe. Gdyby jednak wszystkie wytyczne się zgadzały możemy zwiedzić miasto z perspektywy pasażera komunikacji miejskiej. Zwiedzaj miasto tramwajem, tak po prostu.

Zwiedzaj miasto tramwajem

 Pamiętaj o ładowarce

 Na podróże nigdy nie jest za późno

 Uważaj na przesiadki

To nic, że się zgubisz

Gdy mieszkałyśmy jeszcze w Bydgoszczy, czyli mieście, które ma rozległy teren, chciałyśmy zwiedzić choć jakąś jego część. Wsiadałyśmy w autobus i jechałyśmy sobie kilka przystanków. Zazwyczaj różnymi liniami, bo zawsze to jakieś urozmaicenie, a najczęściej po prostu wsiadałyśmy w ten autobus, który jechał w dane miejsce i był na przystanku najwcześniej. Obecnie mieszkając w Toruniu znamy dobrze starówkę i okolicę rynku, jednak w dalsze części miasta się nie zapuszczamy. Musimy to nadrobić.

Zwiedzaj miasto tramwajem

Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie biletu 24-godzinnego, aby nie przepłacać. Dzięki temu za te kilka złotych możemy jeździć cały dzień i dotrzeć do nawet najbardziej odległych zakątków miasta. Nie wszystkie miasta niestety oferują takie bilety, a szkoda. Dzięki temu można by naprawdę niewielkim kosztem wiele zobaczyć. Co prawda z okien autobusu, ale lepsze to niż nic.

Korzystaj z darmowych biletów

Z racji tego, że teraz mają miejsce Juwenalia lub też w niektórych miastach już się odbyły studenci mogli skorzystać z przejazdów komunikacją miejską za darmo. Wspaniała wiadomość, prawda? 🙂 Znając nasze szczęście oczywiście z tego nie skorzystałyśmy, bo nie było nas wtedy w Toruniu. Wierzymy jednak w to, że sporo osób ucieszyła ta informacja.

Idealny sposób na poznanie miasta

Zwiedzanie miasta z perspektywy pasażera komunikacji miejskiej może być ciekawym sposobem na pobieżne poznanie miasta. Pamiętajmy jednak o tym, że dokładnie się nie przyjrzymy żadnym zabytkom czy miejscom wartym uwagi. Jest to jednak dobry sposób by choć w minimalnym stopniu obejrzeć to, co oferuje nam dana miejscowość. Zwiedzaj miasto tramwajem, nie bój się.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl  

Zobacz także