Duże miasta mają wiele do zaoferowania. Uliczek jest bez liku. Zwiedzaj miasto razem ze swoimi harcerzami. Odkrywaj nowe miejsca.

Zwiedzaj miasto razem ze swoimi harcerzami

 Jak zorganizować dobre świecznisko/ognisko?

 Biwaki to nie tylko zajęcia stacjonarne

 Drużynowa – to brzmi dumnie

Zbiórki w plenerze

Letnie miesiące mają to do siebie, że każdy chętnie korzysta z uroków pięknej pogody. Nie inaczej jest z harcerzami, którzy od wczesnej wiosny do późnej jesieni swoje cotygodniowe zbiórki najchętniej spędzaliby na świeżym powietrzu. Nie ma co ukrywać, że program harcerski trzeba zrealizować, jednak można to robić także podczas zbiórek w terenie. Gra miejsca to jest to, co nasi podopieczni lubią najbardziej.

Małe miasta też mają dużo do zaoferowania

Może wydawać się, że zbiórki terenowe udadzą się tylko w dużych miastach, gdzie można się nieco zagubić. Nic bardziej mylnego. Małe miejscowości także mają harcerzom sporo do zaoferowania. Zawsze można zahaczyć o pobliską wieś, a nawet trzymając się cały czas centrum miasta i tak za każdym razem można nieco zmodyfikować trasę. Najlepiej robić takie gry, w których harcerze sami ustalają, który punkt odwiedzą jako następny. Dzięki temu nigdy nie pójdą dwa razy tak samo i nie będą mogli narzekać na nudę. Pamiętaj, w małym mieście też nie można się nudzić. Najważniejszy jest pomysł na grę, teren jest sprawą drugorzędną.

Zwiedzaj miasto razem ze swoimi harcerzami

Jesteśmy przekonane, że nawet mieszkając w mniejszych miastach, nie udało Wam się wspólnie przejść każdej uliczki, zajrzeć w każdy miejski zakamarek. Gdy miejskie są ku temu doskonałą okazją. Zwiedzaj miasto razem ze swoimi harcerzami. Każdy z Was spędza swój wolny czas w inny sposób, a więc tak naprawdę uczestnik może pokazać Wam miejsce, do którego w życiu sami byście nie zajrzeli. Nie bójcie się nieco pobłądzić. Nawet w małym mieście jest co zwiedzać. Duże miasta to już w ogóle jest pole do popisu. Wsiadasz w tramwaj i przenosisz się w kolejną, nieodkrytą jeszcze dzielnicę. Daj sobie szansę na poznanie miasta ze swoimi harcerzami.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także