Wiesz, jak fajnie jest sobie odpocząć choć jeden dzień? Wyjechać gdzieś niedaleko. Może to być nawet godzina jazdy pociągiem w jedną stronę. I odpocząć. Nie śpieszyć się. Jakiś czas temu zdarzył się taki tydzień, że miałyśmy więcej czasu na bloga, na zbieranie materiałów na bloga, ale miałyśmy już dosyć siedzenia i wpatrywania się setną godzinę w ekran monitora. Postanowiłyśmy więc wybrać się na wycieczkę. Zrób sobie dzień przerwy, to nasza rada na dziś.

Zrób sobie dzień przerwy

 Bilety miejskie kupuj w kiosku

 Sentymentalne podróże po latach

 Co zapakować w kosz piknikowy?

Wiosna zmienia ludzi

Możliwe, że to zasługa wiosny. Być może dzięki niej nasz styl życia się zmienia. Zimą nie chciało nam się nigdzie ruszać, śnieg, zimno, szybko robiło się ciemno, bez sensu. Kwiecień/maj to jednak taki czas, kiedy wypadałoby wygrzebać się z łóżka, narzucić na siebie letnią kurtkę i ruszyć przed siebie. Niesamowicie lubimy wycieczki jednodniowe. Nie śpieszymy się wtedy nigdzie, zazwyczaj po odwiedzeniu wszystkich planowanych miejsc (które często też na bieżąco modyfikujemy) mamy czas, żeby posiedzieć na ławce i powdychać świeże powietrze. Do tego dobra książka i możecie zapomnieć o nas na kilka godzin.

Podróżowanie w tygodniu to nasza pasja

Jak wiecie, uwielbiamy podróżować w tygodniu, kiedy na ulicach jest pusto, w restauracjach nie ma tłoku. Poza tym jeżeli wybieramy na wycieczkę w sobotę, wtedy nasz harmonogram się przestawia i trudno nam wskoczyć na ,,stare” tory. W momencie jednak, gdy pojedziemy np. w czwartek, wówczas miło spędzamy czas, ładujemy akumulatory, nikomu nic się nie dzieje. Rozumiemy jednak, że są takie dni kiedy urlop nie wchodzi w grę. W takiej sytuacji zamiast zaraz pędzić do domu, zróbcie sobie wolne popołudnie. Idźcie na dobrą kawę, ciastko, odpocznijcie, zrelaksujcie się. Przeczytajcie dobrą powieść, obejrzyjcie film. Jednym słowem, zróbcie to co sprawi Wam przyjemność.

Zrób sobie dzień przerwy

Uwielbiamy robić sobie takie ,,przerywniki”. Mamy ostatnio wrażenie, że wszystko co chciałyśmy zobaczyć w Toruniu już widziałyśmy. A nowe miejsce to nowe wrażenia, nowe wyzwania, żeby trafić do docelowego miejsca (polecamy, jeżeli macie Internet w telefonie, skorzystać z takiej opcji na smartfonie, jak Mapy – niesamowicie przydatny gadżet, który zaprowadzi Was prawie że pod same drzwi budynku) i niesamowite oderwanie się od codzienności. Koniecznie spróbujcie. Zrób sobie dzień przerwy, to działa.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl  

Zobacz także