ZOO w Zamościu (ul. Szczebrzeska 12) to jedna z pierwszych atrakcji, które odwiedziłyśmy po dotarciu do miasta. Znajduje się ok. 20 minut piechotą od Dużego Rynku.

ZOO w Zamościu

 Muzeum Techniki Drogowej i Mostowej w Zamościu

 Szachy świata w Zamościu

 Muzeum Fotografii w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu to jedyne takie miejsce, które znajduje się w okolicy. Nic więc dziwnego, że chętnie jest odwiedzane, nie tylko przez mieszkańców miasta, ale i turystów, których tutaj nie brakuje. Zostało one założone już w 1918 roku, kiedy powstał szkolny ogród zoologiczny. Jak widzicie, jest to miejsce z piękną tradycją. Obecnie ZOO w Zamościu osiąga powierzchnię prawie 14 ha. Bilet to koszt kilku złotych. Jedno jest jednak pewne – na brak atrakcji narzekać nie będziecie. Odwiedziłyśmy to miejsce  w lipcu 2016 roku i mimo ciepła zwierzęta wygrzewały się w słońcu, był do nich swobodny dostęp, a sam teren wyglądał na niezwykle zadbany.

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

Mini park linowy

Odnoszę takie wrażenie, że coraz więcej miejsc jest nastawionych na klienta. W sumie nie ma się czemu dziwić, każdy szuka dodatkowych źródeł dochodu i zajęcia. ZOO w Zamościu także nie jest wyjątkiem. Kiedyś do ZOO chodziło się, żeby pooglądać zwierzątka, zrobić dzieciom pamiątkowe zdjęcia z nimi. Rzadko kiedy, przypuszczam, znajdował się jakiś bardzo rozbudowany plac zabaw. No cóż, to były inne czasy. Tymczasem na terenie ZOO w Zamościu znajduje się także mini park linowy. Podobnie jest w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym, gdybyście się tam wybierali. Z jednej strony nie ma w  tym nic złego, starsze dzieci z pewnością z takich atrakcji chętnie skorzystają, z drugiej zaś, nieco kłóci się to z głównym celem, dla którego to miejsce odwiedzamy – poznaniem nowych zwierząt. Chociaż…

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

Liczne atrakcje dla dzieci

Może lepiej, że ZOO w Zamościu przygotowało dla młodszych odbiorców aż tyle atrakcji. Na jego terenie znajduje się także stawek z gęsiami, kaczkami, gdzie można przysiąść. W kompleksie są także toalety, przystosowane także do osób niepełnosprawnych. Jeżeli zgłodniejemy możemy także skorzystać z usług działającego tam lokalu. Cały teren został także oznakowany pod względem kierunku, w którym powinniśmy się udać, by dotrzeć do wybranego zwierzątka.

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

ZOO w Zamościu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także