Po spotkaniu autorskim z Wojciechem Chmielarzem przyszedł czas na lekturę któregoś z jego thrillerów. Na pierwszy ogień poszło ,,Żmijowisko”. Aktualnie jestem już po lekturze wszystkich jego książek.

,,Żmijowisko" Wojciech Chmielarz

,,Nasze własne piekło” Natalia Nowak-Lewandowska

,,Umorzenie” Remigiusz Mróz

Spotkanie z Krystyną Mirek w Inowrocławiu

,,Żmijowisko” Wojciech Chmielarz

Choć początkowo trudno było mi się wciągnąć w przedstawianą fabułę, większą część lektury pochłonęłam w jeden dzień. Musiałam stęsknić się za bohaterami. Paczka przyjaciół ze studiów rok rocznie organizuje sobie wspólny wypoczynek. Tym razem wybierają się nad Żmijowisko, większość już z dziećmi. Wśród wczasowiczów jest także Arek z żoną oraz dwójką dzieci. Choć, szczerze mówiąc, dorastająca Ada, miała zupełnie inne plany. No cóż… Nieoczekiwanie jednak po jednej z imprez okazuje się, że córki nie ma. Mija rok, czy ktoś trafi na ślad zaginionej?

Liczne nagrody dla pisarza

Muszę przyznać, że Wojciech Chmielarz opowiadał bardzo interesująco o procesie powstawania kolejnych powieści. Zdobył liczne nagrody, jego książki wydawane są m.in. we Francji. Szczerze mówiąc, sama nie byłam do końca pewna, kto stoi za zniknięciem nastolatki. Ostatnie strony jednak wywracają wszystkie fakty do góry nogami. Nie ukrywam, że z ogromną przyjemnością zapoznałabym się z kontynuacją. Jest jeszcze wiele wątków, które można by rozwinąć.

Dorobek pisarki Wojciecha Chmielarza

Jak na spotkaniu podkreślał pisarz, dobra książka nie powstaje szybciej, niż w rok. Dlatego też w mniej więcej takich odstępach czasowych wydawane są kolejne publikacje autorstwa Wojciecha Chmielarza. Na rynku znajduje się jeszcze m.in. pięciotomowa seria z komisarzem Mortką. Wszystkie już przeczytałam i jestem pozytywnie zszokowana faktem, jak można wodzić czytelnika za nos. Bohaterowie zostali doskonale wykreowani, a same rozdziały są pomieszane w czasie. Gorąco polecam.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także