W wakacje sporo podróżowałyśmy, potem miałyśmy kilka miesięcy odpoczynku, ale listopad zapowiada się nadzwyczaj intensywnie. Zaplanuj swoją podróż. Dziś zdradzimy Wam kilka naszych trików na to, aby wszystko się udało.

Zaplanuj swoją podróż

 Szlakiem 5 wielkopolskich miast

 10 powodów, żeby zacząć podróżować

 Migawki z Wrześni

Zaplanuj swoją podróż

Najważniejsze jest, aby zacząć od zaplanowania, gdzie chcemy pojechać. Gdy mamy już umyślone miasto, np. Poznań, warto zwrócić uwagę na to, co chcemy tam zobaczyć, załatwić sobie nocleg i wyżywienie. Niezwykle ważne jest też to, na ile dni tam jedziemy. My zazwyczaj jeśli wyruszamy tylko na 2 dni nie bierzemy sporego bagażu, gdyż nie ma sensu go cały czas ze sobą nosić, zanim dotrzemy na miejsce noclegu.

Miejsca warte uwagi

Zwracamy uwagę na to, co w danym mieście można zobaczyć i gdzie warto się wybrać. Może odbywają się tam jakieś ciekawe wydarzenia, targi, być może restaurację prowadzi jakaś sławna osoba? Korzystamy z okazji, że znajdujemy się w konkretnym mieście i po prostu korzystamy z tego, co nam oferuje. Czasem lubimy także pochodzić sobie uliczkami, pozwiedzać, porobić zdjęcia, udać się do ZOO. Muzeów raczej nie odwiedzamy, jednak jeśli ktoś lubi to jak najbardziej może się tam wybrać.

Sprawdź połączenia

Zanim postanowimy, że jedziemy do Poznania warto sprawdzić połączenia pociągiem, autobusem, samochodem, czy obojętnie czym. Warto sprawdzić też transport powrotny, gdyż niestety, ale zdarza się też tak, że w ten sam dzień nijak nic nie odchodzi i musimy przenocować. Dobrze jest dowiedzieć się, jak działa tam komunikacja miejska, najlepiej spisać numery autobusów/tramwai, którymi możemy się poruszać i przystanki na których musimy wysiąść. Zawsze można zapytać też przechodniów o drogę, jednak nie każdy dobrze zna miasto i możemy trafić nie tam, gdzie chcieliśmy.

Policz, ile możesz wydać

Myślę, że zanim w ogóle zaczniemy planować podróż i udamy się do danej miejscowości dobrze zaplanować sobie także budżet, jaki możemy na to wszystko przeznaczyć. Nocleg, jedzenie, atrakcje kosztują. Oczywiście możemy jechać na chwilę, zobaczyć to co chcemy i wracać. Czasem też tak robimy, jednak jeśli mamy plan jechać na dłużej lubimy mieć dużo pieniędzy, aby móc skorzystać z atrakcji, które oferuje dane miejsce. Bez sensu jest przejechać się pociągiem, wyjść, przejść 2 ulice i wracać do domu, gdyż na nic więcej nie starczy nam pieniędzy, prawda?

Życzymy udanego wyjazdu

A więc, ustalmy budżet, jaki możemy wykorzystać, wybierzmy miejsce, w które chcemy się wybrać. Załatwmy nocleg, jedzenie, zaplanujmy atrakcje i w drogę. Takie spontaniczne wyjazdy też są fajne. Już jutro ukaże się wpis o tym, gdzie my w najbliższym czasie się wybierzemy (przynajmniej mamy takie plany). Jesteście ciekawi? Jakie miejsca Waszym zdaniem są warte odwiedzenia, gdzie warto się wybrać, żeby coś fajnego zobaczyć? Czekamy na Wasze propozycje!

Zobacz także