Ostatnio doszłyśmy do wniosku, że tyle, co od założenia bloga, to dawno nie jeździłyśmy. A co ciekawe, apetyt rośnie w miarę jedzenia i mamy zamiar odwiedzić coraz odleglejsze miejsca, w których byłyśmy w dzieciństwie lub w jakiś sposób nas intrygują. Najważniejsze – zaplanuj swoją podróż.

Zaplanuj swoją podróż

 Plac zabaw zawsze w cenie

 Kontempluj chwile z yerba mate

 Powerbank – gadżet przydatny na wyjeździe

Zaplanuj swoją podróż

Przed każdą wycieczką dokładnie sobie wszystko planujemy, dzięki czemu nasz plan realizujemy w całości, a czasem jeszcze zostaje nam czas wolny. W czym tkwi tajemnica?

  1. Wybieramy miejsce, gdzie chcemy się wybrać. Zazwyczaj nie jest to odległa miejscowość od aktualnego miejsca zamieszkania, chociaż rok temu w jeden dzień potrafiłyśmy pojechać w obie strony do Sopotu tylko po to, aby wziąć udział w ,,targach książki”. Lubimy sobie urozmaicać obszary, gdzie się wybieramy, aby także Wam zaproponować coś, co może akurat znajduje się w Waszej okolicy.
  2. Zastanawiamy się, czy opłaca nam się jechać na jeden dzień, czy jednak wolałybyśmy zostać 2, czy 3 doby. Przeliczamy koszty, szukamy noclegu. Dobrze, jeśli znajduje się on w miejscu strategicznym, ale jeśli się nie uda, to też nic się nie stanie.
  3. Jeżeli jedziecie pociągiem, na miejscu polecamy kupić bilety dobowe. Dzięki temu możecie podjechać nawet jeden przystanek, a nie iść np. 10 min.
  4. Zastanawiamy się, co chciałybyśmy zobaczyć w danym miejscu. Planując np. naszą podróż do Warszawy, którą zamierzamy z Kasią odbyć wiosną, najpierw przejrzałyśmy, co jest istotnego w tym miejscu. Po drugie, dla nas równie ważne jest odwiedzenie lokali, dlatego spisałyśmy na kartkę te, które w jakiś sposób nas zainteresowały. Może pamiętacie, że Wy także będziecie mieli wpływ na to, które z nich odwiedzimy.

Co jeszcze robimy?

  1. Szukamy wszystkich miejsc na mapie. Układamy sobie ,,trasę”. Istotne jest, aby znaleźć jak najbardziej dokładny obszar, następnie zaplanować sobie, jak najbardziej optymalną opcję drogi po to, aby nie kręcić się w kółko i np. zamiast iść do lokalu 5 min. od dworca my wybieramy ten 30 min. a potem tam wracamy. Po co? 😉
  2. Planujemy sobie, ile czasu spędzimy w danym miejscu oraz ile czasu zajmie nam dotarcie do danego miejsca. Wiadomo, że co do minuty nie wyliczymy, ale jesteśmy w stanie zaplanować, co jesteśmy w stanie zrobić przez określony czas. Po naszej wizycie w Warszawie zamierzamy przygotować dla Was wpis, co można zrobić przez 8 godzin w stolicy, nie pędząc na łeb na szyję.
  3. W przypadku podróży pociągiem sprawdzamy sobie połączenia w jedną i drugą stronę. Pamiętajcie, że podróżując pociągiem TLK, kupując bilet min. 15 dni przed planowanym dniem wyjazdu, dostaniecie 30% zniżki. W weekend te połączenia są nieco mniej dogodne, dlatego wtedy najczęściej jeździmy na dwa dni, jeżeli nasza podróż miałaby zająć więcej czasu, niż pobyt w danym miejscu. Może macie taką pracę/studia, że możecie jechać w tygodniu.

Pamiętajcie, że podróżowanie nie oznacza wybywania na drugi koniec Polski, czy poza granice kraju. Mamy nadzieję, że nieco Wam tym wpisem pomogłyśmy. Może się wydawać, że te rzeczy są oczywiste, ale w szale przygotowań czasem można o czymś zapomnieć.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także