Prawda jest taka, że czasami zupełnie bezpodstawnie oddajemy się ulubionemu uczuciu – ZAWIŚCI. Zamiast zazdrościć stwórz swój plan.

Zamiast zazdrościć stwórz swój plan

Martwe miesiące w biznesie

Jak robić karierę, nie zapominając o własnych potrzebach?

Delegowanie zadań

Zazdrość innym jest cechą ludzką, ale czy musi być Twoją?

Prawda jest taka, że już od dzieciństwa w większości dzieci włącza się rywalizacja napędzana przez rodziców. Bo Kasia ma 6, to Ty musisz też mieć. Marysia już umie chodzić, to dlaczego Kaziu jeszcze tego nie potrafi? Od najmłodszych lat wśród niczego nieświadomych dzieci panuje wielka zawiść, zazdrość i rywalizacja. Przenosi się to także na dorosłe życie, kiedy, mamy wrażenie, te uczucia jeszcze się potęgują.

Zamiast zazdrościć stwórz swój plan

Zawsze znajdzie się ktoś od nas lepszy, ładniejszy, czy bardziej zaradny. Zamiast zazdrościć stwórz swój plan. Nie jest niczym trudnym odnalezienie tego, co sprawia nam przyjemność. Większa trudność pojawia się wtedy, gdy nasza pasja ma stać się jednocześnie głównym źródłem zarobku. Wiadomo, że większość ludzi chce używać życia i nie żyć od wypłaty do wypłaty. My także nie jesteśmy w tym względzie wyjątkiem. Nie mamy jednak zamiaru oglądać się na innych, a zamiast tego skupimy się na konsekwentnej realizacji celu.

Nie wszyscy muszą robić to samo

W świecie ludzkim jest piękne to, że nie każdy z nas musi robić to samo. Wiele zawodów się przenika i np. gdybyśmy nie mieli mechaników, nie moglibyśmy w ogóle naprawiać samochodów. Gdyby nie elektrycy, nie poradzilibyśmy sobie z awarią prądu. Wszyscy możemy poświęcić się lepiej lub gorzej opłacanemu zajęciu. Nie musimy zazdrościć innym, że żyją lepiej, mają więcej pieniędzy bo nikt nam nie zabroni wziąć się do pracy i do tego samego momentu dojść…

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także