Zamek w Lublinie to miejsce, wydawałoby się, niemal obowiązkowe. Czy aby na pewno warto się tam wybrać?

Zamek w Lublinie

 Pokoje gościnne Jodełka w Lublinie

 Migawki z Lublina

 Ogród saski w Lublinie

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie był pierwszym miejscem, które postanowiliśmy odwiedzić drugiego dnia, będąc w tym mieście. Akurat trwały Światowe Dni Młodzieży, więc przez budowlą zgromadziło się wielu turystów. My jednak postanowiliśmy wybrać zamek w Lublinie. Po dojściu do kasy okazało się, że atrakcji, spośród których możemy wybierać jest wiele. Pojawiło się następujące pytanie – kupić bilet na wszystkie atrakcje, czy tylko te podstawowe?

Zamek w Lublinie

Bilet łączony, czy oddzielny?

Zdecydowałyśmy, że kupimy bilet, w skład którego wchodziły wystawy stałe, wejście na wieżę widokową, lapidarium oraz o określonej godzinie zwiedzanie kaplicy. Zadowolone udałyśmy się na zwiedzanie zamku, przy okazji dowiadując się, że wystawy czasowe nie zostały wliczone  w cenę biletu i jeśli byśmy chciały je odwiedzić, powinnyśmy zakupić oddzielny bilet. Śmieszne było to, że żeby dojść do wystawy stałej należało przejść przez czasową… Okazuje się, że zdjęć nie możemy Wam udostępnić. Ogólnie wystawy ciekawe, były cerkiewne, o starożytności. Kaplica także zrobiła na nas duże wrażenie. Na miejscu możemy wypożyczyć kartki, które opisują dokładnie każdy malunek i przybliżają nieco historię tego miejsca. Zapomniałyśmy chyba wspomnieć ceny. Otóż bilet ulgowy to 23 złote, a normalny 30 (pomijając oczywiście ekspozycje czasowe).

Zamek w Lublinie

Dużo szumu o nic

Mamy wrażenie, że zamek w Lublinie jest trochę zbyt szumnie promowany, chociaż, jeżeli spojrzeć na liczbę turystów to nie ma ich za dużo. Stojąc w kolejce mało kto decydował się na bilet zbiorczy. Każdy wybierał albo wieżę albo tutaj podstawowe atrakcje w cenie kilku złotych. Trochę nie ma się też czemu dziwić. Same mamy wrażenie, że niepotrzebnie wydałyśmy tylko kilkadziesiąt złotych. No cóż. Będziemy następnym razem wiedzieć, że zamek w Lublinie to niekoniecznie miejsce, które powinnyśmy odwiedzić wraz ze wszystkimi wystawami. A może Wy macie inne doświadczenia? Odwiedziliście to miejsce? Sami? Z dziećmi? Znacie zamek w Lublinie?

Zamek w Lublinie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także