Zamek w Gniewie odwiedziłyśmy podczas jednej z wycieczek ze zlotu ZHP w Gdańsku. Czy warto odwiedzić to miejsce? Zapraszamy na nasze wrażenia.

Zamek w Gniewie

 Zamek w Malborku

 Latarnia morska w Krynicy Morskiej

 Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich

Wycieczka na Podlasie

W lipcu 2018 roku wybrałyśmy się na rodzinną wycieczkę na Podlasie.Harmonogram był bardzo napięty, tym bardziej, że dwa dni miałyśmy poświęcić na jednodniowe wycieczki na Litwę. W drodze powrotnej miałyśmy chęć odwiedzić Gniew. Jak to bywa, nasza droga powrotna musiałaby trwać tydzień, a nie jeden dzień, by wszystko udało nam się zobaczyć. Trochę niepocieszone zdecydowałyśmy, że to miasto odwiedzimy innym razem. Taka okazja nadarzyła się już niebawem.

Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie

Zlot ZHP w Gdańsku

W sierpniu 2018 roku razem z kilkunastoma innymi harcerzami wzięłyśmy udział w Zlocie ZHP z okazji 100-lecia harcerstwa na ziemiach polskich na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Jeden dzień był wyjazdowy i tak się zdarzyło, że akurat nasza grupa miała wybrać się na zamek w Gniewie. Uznałyśmy to za przyjazne zrządzenie losu i z wielką przyjemnością wybrałyśmy się w taką podróż razem z naszymi harcerzami. Odwiedzany przez nas zamek w Gniewie okazał się dość dużą i godną uwagi atrakcją, o czym postaramy się przekonać Was już za chwilę.

Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie to jedno z tych miejsc, w których zwiedzanie odbywa się razem z przewodnikiem. Z racji tego, że nie byliśmy jedyną grupą harcerzy, jednocześnie zwiedzało ok. 50 osób. Pani przewodnik była osobą bardzo energiczną i doświadczoną. Zwiedzanie było dla nas prawdziwą przyjemnością. Obejście całego zamku zajmuje około godziny. Niektóre sale są naprawdę przestronne, inne mniej. Możemy obejrzeć wystawy z bronią, dawnymi zawodami oraz tę nieco upiorną. Zamek ma naprawdę ciekawe ekspozycje. Sami musicie zdecydować, czy wszystkie z nich są odpowiednie dla małych dzieci. Na dziedzińcu znajduje się restauracja, plac zabaw, z którego z radością korzystają nie tylko najmłodsi zwiedzający.

Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie

Zamek w Gniewie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także